کد خبر : ۳۴۶۴۱۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

آمریکا بالاترین آمار ابتلا به ویروس کرونا در جهان را ثبت کرد

شمار مبتلایان به کرونا در آمریکا با عبور از 82 هزار نفر، از چین و ایتالیا نیز فراتر رفته و در صدر فهرست جهانی قرار گرفت.

آمریکا بالاترین آمار ابتلا به ویروس کرونا در جهان را ثبت کرد

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، دانشگاه جانز هاپکینز بامداد جمعه در تارنمای خود شمار مبتلایان به کرونا در آمریکا را دست کم 82 هزار و 404 نفر ثبت کرد که این رقم بالاتر از آمار مبتلایان در چین و ایتالیا است.

اکنون آمریکا از لحاظ تعداد مبتلایان به این ویروس، اولین کشور جهان به شمار می رود که مجموع فوتی های ناشی از کرونا در آن یک هزار و 136 نفر است.

تارنمای آکسیوس در گزارشی نوشت که آمریکا با جمعیتی بیش از 325 میلیون نفر، از ابتدا شیوع کووید19 را دست کم گرفته و با کندی به مقابله با آن برخواست که نتیجه آن تشدید پیامدهای اقتصادی و چند برابر شدن تلفات این بیماری میان مردم این کشور است.

به نوشته آکسیوس، کوتاهی دولت آمریکا در مقابله با شیوع کرونا با تعلل در تست تشخیص ابتلا به این ویروس آغاز شد که به گسترش مبتلایان مخفی انجامید. پس از آن بیمارستان های آمریکا با رشد تقاضای تجهیزات پزشکی مواجه شدند.

دولت دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا سپس برای صدور فرمان در خانه ماندن برای مردم این کشور تعلل کرد و اقدامات جزیره ای که ناشی از این تعلل بود، باعث شد قطب های اقتصادی تعطیل شده و اقتصاد سقوط کند، اما در عین حال اماکن را باز نگه داشت تا ویروس کرونا به سرعت شیوع یابد.

آکسیوس در ادامه آورده است که ترامپ در نشست خبری خود در روز پنجشنبه، درباره درستی آمارهای ارایه شده از سوی چین درباره کرونا ابراز تردید کرد و مدعی شد آمریکا در تسریع فرایند تست گیری از چین پیشی گرفته است.

گسترش ناگهانی موارد ابتلای به کووید19 در آمریکا در حالی است که ترامپ دقیقا یک ماه پیش در 25 فوریه با کوچک جلوه دادن این موضوع گفت که در ایالات متحده 15 مورد ابتلا ثبت شده که در عرض چند روز به صفر نزدیک می شود.

کلید واژه :

آمریکا

،

ابتلا به کرونا

،

ویروس کرونا

ثبت نظرات
captcha