کد خبر : ۳۴۶۴۰۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

چرا آمار مرگ و میر ناشی از کرونا در ایتالیا بالاتر از ایران است

مرکز مبارزه با شایعات سایبری به این ابهام که چرا آمار مرگ و میر ناشی از کرونا در ایتالیا بالاتر از ایران است، پاسخ داد.

چرا آمار مرگ و میر ناشی از کرونا در ایتالیا بالاتر از ایران است

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، بنابر اعلام مرکز مبارزه با شایعات سایبری، مدتی است برخی کانال های تلگرامی و صفحات توییتری و اینستاگرامی که عمدتا هم وابستگی هایی به بعضی گروه های معارض با انقلاب اسلامی دارند، با مقایسه آمار بالای تلفات ناشی از کرونا در ایتالیا با ایران، با انتشار شایعاتی، مدعی می شوند که ایتالیا بدون پنهان کاری، آمار مرگ و میر را صحیح اعلام می کند، اما دولت ایران، مشغول پنهان کاری ست و آمار را با صداقت اعلام نمی کند.

در ادامه مروری کوتاه می کنیم بر دلایل آمار مرگ و میر بالای ایتالیا در اپیدمی کرونا

۱. کمبود شدید دستگاه های تنفسی و امکانات بهداشتی کنترل و درمان کروناویروس:

براساس گزارش های خبری منتشر شده در رسانه های ایتالیایی، در طول سه هفته گذشته که شناسایی اولین نمونه ابتلا به کرونا در ایتالیا می گذرد تا امروز که این کشور رتبه دوم در میزان بالای مبتلایان را به خود اختصاص داده، سیستم پزشکی ایتالیا از تعداد بیماران اشباع شده و با کمبودهای جدی در امکانات پزشکی و درمانی مواجه است.

چند روز پیش، نشریه نیویورک تایمز با انتشار گزارشی از وضعیت نظام پزشکی و سلامت ایتالیا، از کمبود شدید دستگاه های تنفسی لازم برای درمان بیماران مبتلا به کرونا خبر داد و به نقل از یکی از مقامات مدیریت شهری در ایتالیا نوشت: پزشکان مجبورند تصمیم بگیرند که بسیاری از بیماران مسن را به دلیل تعداد بالای مبتلایان و کمبود امکانات درمان نکنند.

همچنین یکی از مقامات بهداشت و درمان ایتالیا نیز گفت که گروه پزشکی تحت امر وی، دستورالعمل هایی تهیه کرده که مخصوص دوران جنگ است و در آن ذکر شده است که مراقبت های فوری و امکانات درمانی به بیماران با بیشترین شانس درمان تعلق می گیرد و این افراد در اولویت هستند.

۲. بحرانی به اسم جمعیت مسن ایتالیا و میانگین سنی بالای مبتلایان:

براساس اطلاعات پزشکی منتشرشده درباره ویروس کرونا، یکی از خطرناک ترین گروه های اجتماعی که در معرض ابتلا به این ویروس قرار دارند و در صورت ابتلا، احتمال فوت آنان بسیار بیش از بقیه است، سالمندان هستند.

طبق آمارهای منتشرشده توسط دولت ایتالیا هم، میانگین سنی مردم ایتالیا ۴۴ سال است که رتبه دوم را میانگین سنی بالا در بین کشورهای دنیا دارد و در واقع ایتالیا با بحرانی به نام جمعیت مسن و سالمند مواجه است.

به گزارش نشریه بلومبرگ، میانگین سنی افراد آلوده به کرونا در ایتالیا ۶۳ سال و میانگین سنی جانباختگان این بیماری در این کشور، ۷۹.۵ سال است. همچنین حدود ۹۹ درصد از مبتلایان به بیماری های زمینه ای همچون فشارخون بالا، دیابت و بیماری های قلبی دچار بوده اند.

کلید واژه :

مرگ و میر کرونا

،

ایتالیا

،

فوتی کرونا

ثبت نظرات
captcha