کد خبر : ۳۴۶۴۰۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

نتایج سیاست ایمنی جمعی ویروس کرونا در انگلیس

محققان دانشگاه آکسفورد مدعی شدند با اجرای شیوه جدیدی از تحقیقات به این نتیجه رسیده اند که سیاست ایمنی گله ای دولت بوریس جانسون در دو ماه گذشته اثربخش بوده و…

نتایج سیاست ایمنی جمعی ویروس کرونا در انگلیس

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، «سانترا گوپا» استاد اپیدمیولوژی (همه گیری) که ریاست این تحقیقات را برعهده داشت به نشریه فایننشال تایمز گفت: تائید نتایج به دست آمده به این معناست که از هر یک هزار مبتلا به کرونا کمتر از یک نفر نیاز به درمان در بیمارستان داشته اند.

وی بر همین اساس خواستار آغاز تحقیقات گسترده سرم شناسی (serological surveys) شد تا میزان شیوع این ویروس در سراسر کشور اندازه گیری شود.

آزمایش های سرم شناسی اغلب بر این اساس استوارند که به جای یافتن آنتی ژن یا عامل بیماری زا در بدن، آسان تر است که پاسخ اختصاصیِ بدن به آنتی ژن (پادتن (آنتی بادی)) ویروس جستجو شود. بر این اساس بالا بودن سطوح پادتن در خون نشانهٔ مواجههٔ فرد با ویروس تلقی می شود.

به گزارش فایننشال تایمز، تحقیقات دانشگاه آکسفورد مبتنی بر این نظریه است که احتمالا ویروس کرونا تا حداکثر اواسط ژانویه (اواخر دی) به انگلیس رسیده و به صورت پنهان به افراد سرایت کرده تا نخستین مورد ابتلا اواخر ماه فوریه (اواسط اسفند) اعلام شد.

این نتایج با تحقیقات هفته گذشته دانشگاه ایمپریال کالج لندن در این زمینه که بر سیاست های دولت تاثیر گذاشت و به اعلام مقررات منع رفت و آمد در انگلیس منجر شد، متفاوت است. این شیوه در راستای تائید سیاست ایمنی گله ای است که شیوع کرونا زمانی متوقف می شود که افراد جامعه به اندازه کافی نسبت به این ویروس ایمن شده اند.

دولت بوریس جانسون دو هفته پیش از اجرای این سیاست (ایمنی گله ای) که البته به صورت علنی هم اعلام نشد، دست کشید و خواستار بسته شدن مکان های عمومی در سراسر انگلیس شد.

با این حال نتایج تحقیقات دانشگاه آکسفورد به این معناست که انگلیسی ها در دو ماه گذشته در معرض کرونا قرار گرفته و به گفته فایننشال تایمز اگر آزمایش ها هم این مساله را تائید کند احتمالا مقررات منع رفت و آمد زودتر از موعد برداشته می شود.

محققان دانشگاه آکسفورد با همکاری استادان دانشگاه کمبریج و کنت، خواستار آغاز هرچه سریعتر آزمایش های سرم شناسی از مردم هستند تا بتوانند ادعای خود را اثبات کنند. آنها امیدوارند تا آخر هفته جاری مجوزهای لازم را از وزارت بهداشت کسب و نتیجه نهایی را در چند روز آینده اعلام کنند.

این ادعا درحالی مطرح شده که آمار ابتلا و مرگ و میر بر اثر کرونا در انگلیس روز به روز در حال افزایش است و دولت پیش بینی می کند این تعداد در روزها و هفته های آینده به شکل سرسام آوری افزایش پیدا کند.

نخست وزیر انگلیس دوشنبه گذشته با اعلام وضعیت اضطراری از مردم این کشور خواست برای مقابله با کرونا از خانه بیرون نروند.

۲۰۲

کلید واژه :

دانشگاه آکسفورد

،

ابتلا به کرونا

،

انگلیس

،

ویروس کرونا

ثبت نظرات
captcha