کد خبر : ۳۴۶۳۸۹
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

دستورالعمل آب بهسازی بهداشت و مدیریت پسماند ویروس COVID-19 سازمان جهانی بهداشت

دستورالعمل آب بهسازی بهداشت و مدیریت پسماند ویروس COVID-19 سازمان جهانی بهداشت

دستورالعمل آب بهسازی بهداشت و مدیریت پسماند ویروس COVID-19 سازمان جهانی بهداشت

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، دستورالعمل آب بهسازی بهداشت و مدیریت پسماند ویروس COVID-19 سازمان جهانی بهداشت تقدیم میگردد.

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، دستورالعمل آب بهسازی بهداشت و مدیریت پسماند ویروس COVID-19 سازمان جهانی بهداشت در فایل زیر قابل مشاهده است:

دانلود دستورالعمل آب بهسازی بهداشت و مدیریت پسماند ویروس COVID-19 سازمان جهانی بهداشت

خلاصه ترجمه توسط مهندس ابراهیم ندرلو :

تأمین آب سالم  برای محافظت از سلامت انسان در هنگام شیوع بیماریهای عفونی از جمله شیوع COVID-19 ضروری است.

اطمینان از سلامت آب و مدیریت پسماند در جلوگیری از انتقال ویروس COVID-19 به مردم کمک می کند.

در حال حاضر ، هیچ مدرکی درباره بقای ویروس COVID-19 در آب آشامیدنی یا فاضلاب وجود ندارد. مورفولوژی و ساختار شیمیایی ویروس COVID-19 مشابه سایر ویروس های انسانی است

لذا این مطالب بر پایه شواهد و راهنمایی های سازمان بهداشت جهانی در مورد چگونگی محافظت در برابر ویروس ها در فاضلاب و آب  آشامیدنی  تقدیم میگردد.

انتقال ویروس COVID-19

انتقال ویروس COVID-19 از دو راه ممکن است: تنفسی و تماس. قطرات تنفسی وقتی فرد آلوده به ویروس COVID-19 سرفه یا عطسه می کند ، ایجاد می شود. هر شخصی که با فرد آلوده که علائم تنفسی دارد (عطسه ، سرفه) در تماس نزدیک است ، در معرض خطر قطرات تنفسی عفونی به صورت بالقوه قرار دارد. ممکن است قطره های تنفسی حاوی ویروس زنده روی سطوح فرود بیایند. بنابراین ، محیط اطراف یک فرد آلوده می تواند به عنوان منبع انتقال عمل کند. تقریباً 2 تا 10٪ موارد بیماری COVID-19 همراه با اسهال گزارش شده ، و همچنین در دو مطالعه ، قطعات RNA ویروسی COVID-19 را در مدفوع بیماران مبتلا به COVID-19 تشخیص داده اند. با این حال ، تنها در یک مطالعه ویروس COVID-19 را از نمونه مدفوع بیمار آلوده کشت داده است.

همچنین، هیچ گزارشی درباره انتقال مدفوع - دهان ویروس COVID-19 وجود ندارد.

ماندگاری ویروس COVID-19 در آب آشامیدنی ، مدفوع و فاضلاب و سطوح.

به گفته سازمان جهانی بهداشت هیچ گونه مدرکی مبنی بر انتقال ویروس COVID-19 از آب آشامیدنی آلوده وجود ندارد. بطور کلی ویروس COVID-19 در محیط پایدارتر بوده و نسبت به اکسیدان ها مانند کلر حساس تر هستند. در حالی که تاکنون هیچ شواهدی در مورد بقای ویروس COVID-19 در آب یا فاضلاب وجود ندارد ، احتمالاً ویروس کووید 19 بسیار سریع تر از آدنوویروس ، نورو ویروس ، روتاویروس و هپاتیت. آ) غیرفعال می شود. کووید 19 با گرما ، pH بالا یا پایین ، نور خورشید و ضد عفونی کننده های متداول (مانند کلر) از بین می رود. طول مدت بقا ویروس COVID-19 به چندین عامل از جمله نوع سطح ، دما ، رطوبت نسبی و فشار بستگی دارد.

در مکانهایی که تصفیه آب متمرکز و  آب لوله کشی در دسترس نیست ، میتوان از جوشاندن یا استفاده از فیلترهای تصفیه آب با کارایی بالا ، تابش اشعه ماوراء بنفش و کلر باقیمانده به میزان حداقل 0.3 میلیگرم در لیتر استفاده کرد.

کارگران باید از وسایل محافظت شخصی (PPE) مناسب استفاده کنند که شامل لباسهای محافظتی ، دستکش ، چکمه ، عینک یا محافظ صورت و ماسک باشد. آنها باید بهداشت مکرر انجام دهند. و آنها باید از دست زدن به چشم ، بینی و دهان خودداری کنند.

و ... ادامه دارد

کلید واژه :

دستورالعمل آب

،

مدیریت پسماند کرونا

،

ویروس کرونا

،

COVID

،

19

،

سازمان جهانی بهداشت

ثبت نظرات
captcha