کد خبر : ۳۴۶۳۸۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

روس ها از توالی یابی کامل ویروس کرونا خبر دادند

محققان وزارت بهداشت روسیه می گویند برای اولین بار موفق به استخراج یک ژنوم کامل ویروس کرونا از یک بیمار شده اند. این دستاورد مهم به تولید واکسن و دارو برای درمان کرونا کمک می کند.

روس ها از توالی یابی کامل ویروس کرونا خبر دادند

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، و به نقل از اسپوتنیک نیوز، دمیتری لیوزنوف، رئیس مؤسسه ملی تحقیقات آنفولانزا در وزارت بهداشت روسیه در این مورد گفته است: بررسی و تجزیه و تحلیل سریع ویروس کرونا از آن جهت ضروری است که به درک نحوه تکامل این ویروس کمک می کند.

بر اساس بیانیه وزارت بهداشت روسیه، پژوهشگران روس امروز پنج شنبه این دستاورد علمی خود را تکمیل کرده اند و بررسی دقیق ژنوم مذکور را به سرعت آغاز کرده اند تا درک بیشتری از این ویروس جدید و ناشناخته به دست آورند.

ابعاد ذرات این ژنوم به ۱۰۰ تا ۱۲۰ نانومتر می رسد و تصاویر آن با استفاده از یک میکروسکوپ الکترونیکی از نوع جم ۱۴۰۰ تهیه شده است.

تا به حال در روسیه ۱۴۷ فرد ابتلاء به ویروس کرونا شناسایی شده اند که از میان آنها نه نفر بهبود یافته اند و یک نفر نیز فوت کرده است. دولت روسیه برای مقابله با این مشکل تمامی مرزهای خود را با کشورهای همسایه بسته است و کنترل های سختگیرانه ای را در فرودگاه ها و ایستگاه های قطار اعمال می کند.

کلید واژه :

روس

،

توالی یابی

،

ویروس کرونا

،

درمان ویروس کرونا

ثبت نظرات
captcha