کد خبر : ۳۴۶۳۸۰
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

وعده لغو تحریم های ایران توسط آمریکا

شبکه تلویزیونی "المیادین" لبنان چهارشنبه شب مدعی شد که آمریکا به سازمان بهداشت جهانی وعده داده است که تحریم های ایران را لغو می کند.

وعده لغو تحریم های ایران توسط آمریکا

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، و به گزارش المیادین، "تدروس آدهانوم" رییس سازمان بهداشت جهانی به این شبکه خبری اعلام کرده است که واشنگتن به این سازمان وعده داده بخشی از تحریم های تهران را لغو کند.

وی افزود که بهترین توصیه برای آفریقا، آمادگی برای بدترین وضعیت و آماده شدن از همین امروز است.

ساعاتی پیش نیز "برنی سندرز" نامزد حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰، با توجه به شیوع ویروس کرونا خواستار لغو تحریم های آمریکا علیه ایران شد.

محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در هفته گذشته در نامه ای به «آنتونیو گوترش» دبیرکل سازمان ملل متحد بر توجه نکردن جامعه جهانی به تحریم های غیرانسانی آمریکا علیه ایران و رفع تحریم ها تأکید کرد.

ظریف در پیامی توئیتی نوشت: در نامه به دبیرکل سازمان ملل متحد، از این نهاد جهانی و دولت های عضو خواسته ام که به تحریم های غیرانسانی آمریکا علیه کشور من توجه نکنند.

وزیر امور خارجه ایران همچنین از درخواست بانک مرکزی ایران از صندوق بین المللی پول برای کمک به مبارزه با کرونا از طریق بکارگیری «ابزار سریع مالی» خبر داد.

کلید واژه :

سازمان بهداشت جهانی

،

لغو تحریم ایران

،

تحریم ایران

ثبت نظرات
captcha