کد خبر : ۳۴۶۳۷۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

ادعای شرکت فرانسوی درباره ساخت دارویی جدید برای درمان کرونا

یک شرکت فرانسوی مدعی شده دارویی که برای درمان مالاریا مورد استفاده قرار می گرفته می تواند برای درمان کرونا موثر واقع شود.

ادعای شرکت فرانسوی درباره ساخت دارویی جدید برای درمان کرونا

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، یک شرکت داروسازی فرانسوی بامداد چهارشنبه مدعی شده دارویی به نام «هیدروکسی کلروکین»، با نام تجاری «پلاکونیل» که برای درمان «مالاریا» مورد استفاده قرار می گیرد می تواند بیماران مبتلا به ویروس «کرونای جدید» را نیز درمان کند. 

شرکت «سانوفی» که دفتر مرکزی آن در پاریس قرار دارد نتایج آزمایش این دارو بر روی بیماران مبتلا به «کووید-۱۹» را نویدبخش توصیف کرده است. 

یک سخنگوی شرکت سانوفی گفته آماده ارائه میلیون ها دوز از این دارو به مسئولان فرانسوی است: «سانوفی متعهد می شود درمانش را در اختیار فرانسه قرار دهد و میلیون ها دوز از این دارو که می تواند ۳۰۰ هزار بیمار را درمان کند را به فرانسه ارائه دهد.» این شرکت برای همکاری با مقام های بهداشت و درمان فرانسه به منظور تأیید نتایج این آزمایش هم ابراز آمادگی کرده است. 

منابع پزشکی گفته اند از هیدروکسی کلروکین در چند دهه گذشته برای درمان بیماری های «خودایمنی» مانند لوپوس یا «رماتیسم» استفاده می شده است. این دارو طبق ادعای سانوفی اکنون می تواند برای درمان کرونای جدید هم بکار گرفته شود. در 

نتایج آزمایش انجام شده با این دارو نشان می دهد در ۲۴ نفر از بیماران مبتلا به کووید-۱۹ ۶ روز بعد از استفاده از پلاکونی ویروس کرونا از بین رفت.

کلید واژه :

ساخت دارو

،

درمان کرونا

،

کرونا

ثبت نظرات
captcha