کد خبر : ۳۴۶۳۶۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

قرص تامی فلو تاثیری در درمان کرونا ندارد

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گلستان گفت: براساس تحقیقات تخصصی و عملی، قرص «تامی فلو» هیچگونه تاثیری بر روند بهبودی بیمار کرونایی ندارد و براساس ابلاغ وزارت بهداشت تجویز این قرص برای کرونا ممنوع شد.

قرص تامی فلو تاثیری در درمان کرونا ندارد

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، عبدالرضا فاضل عصر امروز در جلسه ستاد استانی پیشگیری و مقابله با کرونا که با حضور استاندار گلستان برگزار شد، اظهار کرد: متاسفانه افزایش ساعات کاری اصناف در استان از ابتدای این هفته باعث ازدحام جمعیت در بازار شده که به طور قطع میزان شیوع بیماری کرونا را افزایش خواهد داد.

وی ادامه داد: این گلایه را در جلسه شورای تامین استان نیز مطرح کردم و انتظار دارم تمهیدی برای این امر اندیشیده شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گلستان خاطرنشان کرد: نمی دانیم آیا باید به مردم آرامش دهیم یا حساسیت را برای مردم بیشتر کنیم چون زمانی که آرامش می دهیم این رفتارهای حضور در مجامع عمومی را می بینیم که به هیچ عنوان به صلاح مردم نیست و اگر حساسیت را بیشتر نیم موج حضور بی مورد مردم به بیمارستان ها بیشتر می شود که آن هم خطرات خودش را دارد.

فاضل گفت: متاسفانه طی روزهای گذشته هجوم مردم برای خرید قرص «تامی فلو» به بیمارستان ها و داروخانه ها افزایش یافت در حالی که این دارو براساس تحقیقات کارشناسی و میدانی هیچگونه تاثیری بر روی بهبود بیمار کرونایی ندارد.

وی اضافه کرد: این دارو طبق پروتکل و دستورالعمل وزارت بهداشت تجویز می شد که پس از مشاهده عدم تاثیرگذاری نامه ای را به وزارت بهداشت ارسال کردیم که پس از بررسی کارشناسی، این دارو از پروتکل درمان کرونا حذف شد و ابلاغ آن عصر امروز انجام شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گلستان تصریح کرد: متاسفانه روز گذشته صف 500 نفره در بیمارستان صیاد شیرازی گرگان برای دریافت این قرص از داروخانه ایجاد شد که ایجاد همین صف ها در هر مکانی عامل اصلی شیوع بیماری است.

* دغدغه دستگاه «ونتیلاتور» که وظیفه اکسیژن رسانی به بیمار را دارد، در گلستان نداریم

فاضل گفت: تاکید می کنم این قرص هیچ تاثیری بر بیمار کرونایی ندارد و در تحقیقات مشخص شده این بیماری به هیچ عنوان درمان ندارد و تنها راه آن پیشگیری از ابتلا به بیماری و در صورت ابتلا، مراقبت و استفاده از شربت و قرص های ساده که برای سرماخوردگی تجویز می شود تنها راه نتیجه گری است.

وی گفت: در حال حاضر دغدغه دستگاه «ونتیلاتور» که وظیفه اکسیژن رسانی به بیمار را دارد، نداریم و خوشبختانه 55 دستگاه به بیمارستان های استان تزریق شده است.

کلید واژه :

قرص تامی فلو

،

درمان کرونا

ثبت نظرات
captcha