کد خبر : ۳۴۶۳۶۰
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

تلاش ترامپ برای به انحصار درآوردن داروی کرونا

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا از فرآیند تولید داروی احتمالی ضد کرونایی در آلمان مطلع شده است و قصد دارد این دارو را به هر قیمتی به دست آورد.

تلاش ترامپ برای به انحصار درآوردن داروی کرونا

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، به گزارش دویچه وله، ترامپ در عین حال اصرار دارد که آمریکا حق استفاده از داروی احتمالی را داشته باشد.

یک شرکت آلمانی در تولید واکسن و داروی مقابله با کرونا پیشرفت هایی داشته و به نتایج خوبی دست یافته است.

اخبار و گزارش ها نشان می دهد که ترامپ علاقه زیادی دارد این دارو را از آن خود کند.

براساس اعلام منابع دولتی آلمان، رئیس جمهوری آمریکا تلاش می کند با اهدای مبالغی هنگفت به کارکنان شرکت «کیورواک» (CureVac)، آنها را به آمریکا کشاند یا دستکم داروی در دست تولید را به ایالات متحده منتقل کند. ترامپ تاکید دارد که دارو باید منحصرا در اختیار آمریکا و فقط آمریکا باشد.

سخنگوی وزارت بهداشت آلمان گفت: با شرکت داروسازی کیورواک در تماس هستیم و بسیار علاقه مندیم در صورت تولید داروی ضد کرونا، این دارو در آلمان و سراسر اروپا قابل استفاده باشد.

بر اساس این گزارش، دولت آلمان نیز به نوبه خود تلاش می کند به این دارو دست یابد. هنوز مشخص نیست که کارکنان شرکت یادشده چه تصمیمی اتخاذ کرده اند.

شرکت داروسازی کیورواک چند هفته پیش تحقیق و مطالعه درمورد تولید واکسن کووید – ۱۹ را آغاز کرد و همه توان خود را در این جهت به کار گرفت.

این شرکت امید فراوان دارد که تا فرا رسیدن تابستان، اولین نمونه دارو را برای آزمایش تولید کند.

در حال حاضر، ۱۵۷,۸۴۴ نفر در سراسر جهان به کرونا مبتلا شده اند که از این تعداد، ۷۵,۹۵۴ بهبود یافته و ۵,۸۴۶ فوت شده اند.

ویروس کرونا موسوم به «کوید ۱۹» اواسط ماه دسامبر (۲۴ اذر) در شهر ووهان واقع در مرکز چین گزارش شد. ابتدا از این بیماری به عنوان ذات الریه نام برده می شد اما کمیسیون ملی بهداشت چین ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی ماه ۹۸) به صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام کرد.

کلید واژه :

ترامپ

،

داروی کرونا

،

درمان کرونا

ثبت نظرات
captcha