کد خبر : ۳۴۶۳۵۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

چه کسانی مانع قرنطینه قم شدند

نماینده مردم تهران در خانه ملت با تاکید بر این مساله که باید بررسی شود که چه عاملی مانع از قرنطینه قم در همان روز اول آلودگی شده است، گفت: باید مشخص شود چه کسانی با چه انگیزه ای مانع قرنطینه اولیه قم شدند. آیا وزارت بهداشت در این باره کوتاهی کرده یا ...

چه کسانی مانع قرنطینه قم شدند

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، علی مطهری، نماینده مردم تهران در مجلس، درباره ضرورت قرنطینه کردن کانون های آلوده به ویروس کرونا گفت: طبق نظر متخصصان و تجربه ای که در چین رقم خورد، قرنطینه شهر ها و کانون های آلوده در حال حاضر هم می تواند مفید باشد، ولی کار درست این بود که همان زمان که ویروس کرونا در قم پیدا شد، قرنطینه این استان را شروع می کردند تا آلودگی به سایر نقاط کشور سرایت نکند.

نماینده مردم تهران در خانه ملت با تاکید بر این مساله که باید بررسی شود که چه عاملی مانع از قرنطینه قم در همان روز اول آلودگی شده است، گفت: باید مشخص شود چه کسانی با چه انگیزه ای مانع قرنطینه اولیه قم شدند. آیا وزارت بهداشت در این باره کوتاهی کرده یا مقاومت هایی بر اساس عقاید عوام فریبانه و خرافی در شهر قم وجود داشته است؟

مطهری ادامه داد: در صورت وجود مقاومت هایی برای قرنطینه قم، باید معلوم شود عوامل مخالف چه کسانی بوده اند؛ مثلاً آیا تولیت آستان حضرت معصومه در این قضیه دخیل بوده است یا نه. این موارد باید بررسی شوند و اگر کوتاهی صورت گرفته است، مسئولیت جان مردم با آنهاست و حتماً باید پیگرد قضایی انجام شود که چرا عده ای در یک کار تخصصی پزشکی دخالت کرده اند.

عضو فراکسیون امید مجلس تاکید کرد: این سوالات همواره مطرح است که چرا قم همان روز قرنطینه نشد؛ آیا وزارت بهداشت هم همین نظر را داشته است یا آن ها خواستار قرنطینه بودند و گروهی مقاومت کردند و این کار حیاتی انجام نشد.

قطعاً ورود ویروس چند روز قبل از ۳۰ بهمن بوده است

نماینده مردم تهران در مجلس در پاسخ به این سوال که گفته می شود خبر ورود کرونا به کشور با تاخیر و همزمان با خبر فوت ۲ نفر مبتلا به کرونا در قم اعلام شده است، توضیح داد: ۳۰ بهمن خبر ورود کرونا به قم و فوت ۲ نفر اعلام شد. قطعاً ورود ویروس چندین روز قبل بوده است. درباره تاخیر یا عدم تاخیر در اعلام خبر اطلاعات کافی ندارم.

مطهری با تاکید دوباره درباره ضرورت قرنطینه شهر های آلوده به ویروس کرونا، گفت: جلوی ضرر را از هر کجا بگیریم منفعت است. الان هم قرنطینه شهر های آلوده لازم است. البته همکاری مردم در اولویت است.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس دهم در پایان گفت: درباره قرنطینه شهر ها متخصصان و پزشکان باید نظر بدهند. بر اساس نظر آنها، معتقدم کاری که قبلاً می توانستند با قرنطینه قم انجام دهند و انجام ندادند، وضعیت را به اینجا رسانده است؛ بنابراین برای مهار آن باید هزینه بیشتر و تلاش چندبرابری صرف شود و خوشبختانه پزشکان و پرستاران ما از جان شان مایه گذاشته اند و به فضل خدا از این بلا عبور خواهیم کرد.

منبع: اعتمادآنلاین

کلید واژه :

قرنطینه قم

،

قرنطینه

،

قم

ثبت نظرات
captcha