کد خبر : ۳۴۶۳۴۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

فرمان رهبری به ستاد کل نیروهای مسلح برای مقابله با ویروس کرونا

حضرت آیت الله خامنه ای با صدور فرمانی به سردار سرلشکر باقری، رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با تقدیر از خدمات نیروهای مسلّح به مردم در زمینه مقابله با ویروس کرونا، بر لزوم سازماندهی این خدمات در قالب یک «قرارگاه بهداشتی و درمانی» برای پیشگیری از شیوع بیشتر این بیماری تأکید و خاطرنشان کردند: این اقدام با توجه به قرائنی که احتمال «حمله ی بیولوژیکی» بودن این رویداد را مطرح کرده می تواند جنبه ی رزمایش دفاع بیولوژیک نیز داشته و بر اقتدار و توان ملّی بیفزاید.

فرمان رهبری به ستاد کل نیروهای مسلح برای مقابله با ویروس کرونا

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، متن فرمان رهبر معظم انقلاب به این شرح است:

بسمه تعالی

سردار سرلشکر باقری

با تقدیر از خدماتی که نیروهای مسلّح تاکنون در زمینه ی کرونا به مردم عزیز تقدیم کرده اند و با تاکید بر ادامه و گسترش هر چه بیشتر آن، لازم است سازماندهی این خدمات به شکل یک قرارگاه بهداشتی و درمانی بوده و علاوه بر درمان و ایجاد مراکز درمانی مانند بیمارستان صحرایی و نقاهتگاه و غیره، به پیشگیری از شیوع بیشتر بیماری با شیوه های لازم نیز بپردازد. تقسیم وظائف و مأموریت های سازمان ها و بخش های نیروهای مسلّح از وظایف این قرارگاه است. این قرارگاه باید در هماهنگی کامل با دولت و وزارت بهداشت و درمان عمل کند.

این اقدام با توجه به قرائنی که احتمال «حمله ی بیولوژیکی» بودن این رویداد را مطرح کرده، می تواند جنبه ی رزمایش دفاع بیولوژیک نیز داشته و بر اقتدار و توان ملّی بیفزاید.

امید است با هدایت الهی و پشتیبانی ویژه حضرت بقیه الله ارواحنا فداه ملت ایران همواره پیروز و برخوردار از امنیت و سلامت باشند.»

سیّدعلی خامنه ای

۲۲ اسفند ۱۳۹۸

کلید واژه :

فرمانده معظم کل قوا

،

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح

،

مقابله با ویروس کرونا

ثبت نظرات
captcha