کد خبر : ۳۴۶۳۳۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

کشورها تلاش برای مبارزه با ویروس کرونا را دوچندان کنند

سازمان بهداشت جهانی متعاقب شیوع جهانی کرونا از همه کشورهای جهان خواست تا برای مبارزه با این ویروس تلاش خود را دوچندان کنند.

کشورها تلاش برای مبارزه با ویروس کرونا را دوچندان کنند

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، «تدروس آدهانوم» (Tedros Adhanom) دبیرکل سازمان بهداشت جهانی امروز پنج شنبه از همه کشورهای جهان خواست تا تلاش هایشان در مبارزه با ویروس «کرونا» را «دو چندان» کنند.

دبیرکل سازمان بهداشت جهانی در جمع خبرنگاران در ژنو در این خصوص اعلام کرد: نامیدن اپیدمی کرونا به صورت شیوع جهانی این ویروس به این معنی نیست که کشورهای جهان باید تسلیم شوند.

«تدروس آدهانوم» در این باره افزود: اینکه کشورها تلاش های خود را از کنترل بیماری به کاستن تلاش ها تبدیل کنند، اشتباه و خطرناک است.

این درحالی است که رئیس سازمان بهداشت جهانی دیروز به صورت رسمی بیماری کووید -۱۹ ناشی از ویروس کرونا را به عنوان بیماری همه گیر و فراگیر جهانی دسته بندی کرد.

در این ارتباط «تدروس آدهانوم»، رئیس سازمان بهداشت جهانی در نشست خبری اعلام کرد که در دو هفته گذشته تعداد موارد شیوع کرونا به سرعت گسترش یافته و به بیش از ۱۱۸ هزار نفر رسیده است و همچنین ۱۱۴ کشور را درگیر کرده و ۴۲۹۱ تا کنون بر اثر این بیماری در سراسر جهان جان خود را از دست داده اند.

سازمان بهداشت جهانی پیش از این اعلام کرده بود که شیوع کرونا هنوز به مرحله همه گیری جهانی نرسیده و این برای نخستین بار است که این سازمان، شیوع کرونا را به عنوان «فراگیری جهانی» دسته بندی و اعلام می کند.

مسئول سازمان بهداشت جهانی در عین حال نگرانی خود را از وضعیت پیش آمده اعلام کرده و نسبت به شیوع گسترده تر و تشدید این شرایط ابراز نگرانی عمیق کرده است.

آدهانوم در عین حال از همه کشورها خواسته است تا اقدامات تهاجمی و اضطراری خود علیه شیوع گسترده تر «ویروس کرونا» را به کار گیرند.

رئیس سازمان بهداشت جهانی همچنین در ادامه گفته است که چند کشور در جریان شیوع کرونا نشان داده اند که این ویروس می تواند سرکوب و کنترل شود.

کلید واژه :

سازمان بهداشت جهانی

،

مبارزه با کرونا

ثبت نظرات
captcha