کد خبر : ۳۴۶۳۳۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

عرضه داروی بیماران مبتلا به کرونا

مسئول امور توزیع سازمان غذا و دارو از عرضه داروی بیماران کرونایی که با تشخیص پزشک نیاز به قرنطینه خانگی دارند، در داروخانه های منتخب خبر داد.

عرضه داروی بیماران مبتلا به کرونا

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، به گزارش خبرگزاری مهر، علی رزازان، در خصوص تأمین داروی بیماران مبتلا به کووید ۱۹ گفت: داروی بیماران مبتلا به کرونا تا پیش از این تنها در بیمارستان ها توزیع می شد، اما با تمهیدات اندیشیده شده در سازمان غذا و دارو در مورد مبتلایانی که با تشخیص پزشک معالج نیاز به قرنطینه خانگی دارند، مقرر شد داروی این دسته از بیماران از طریق داروخانه های منتخب عرضه شود.

وی افزود: از امروز داروی بیماران مبتلا به کرونا علاوه بر بیمارستان ها در داروخانه های سرپایی بیمارستان ها در اختیار بیمارانی که اطلاعات آن ها در سامانه سیب وزارت بهداشت ثبت شده و نسخه پزشک متخصص دارند، ارائه می شود. در تهران داروخانه های ۱۳ آبان و شهید کاظمی نیز این داروها را عرضه خواهند کرد.

مسئول امور توزیع سازمان غذا و دارو درمورد نحوه عرضه داروی بیمارن کرونایی در استان ها نیز گفت: در شهرهای بزرگ دو داروخانه برای عرضه این داروها مشخص شده است و در شهرستان ها نیز مراکز خدمات جامع سلامت داروهای بیماران مبتلا به کرونا را عرضه می کنند.

وی با تاکید بر اینکه داروهای اشاره شده مخصوص مصرف بیماران مبتلا به کرونا است، خاطرنشان کرد: این دارو به هیچ وجه جنبه پیشگیرانه ندارد و تنها با ارائه نسخه پزشک متخصص و ثبت اطلاعات بیمار در سامانه ارائه می شود.

کلید واژه :

عرضه داروی کرونا

،

داروی کرونا

،

داروی ویروس کرونا

،

درمان کرونا

ثبت نظرات
captcha