کد خبر : ۳۴۶۳۳۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

ضدعفونی اتوماتیک اجساد قبل از غسل شرعی برای ویروس کرونا

این روزها با گسترش بیشتر کرونا ویروس در سطح کشور و افزایش روزانه شمار جانباختگان آن یکی از موضوعات مهم نحوه شستشو و خاک سپاری این افراد است. البته در این میان چگونگی تطهیر جانباختگان این بیماری از آنجایی که سبب می شود افراد در غسالخانه در تماس بیشتری با جسد قرار گیرند، دارای اهمیت بیشتری خواهد بود.

ضدعفونی اتوماتیک اجساد قبل از غسل شرعی برای ویروس کرونا

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، مهندس علی گورانی _ مدیر برنامه بهداشت پرتوهای وزارت بهداشت، با بیان اینکه اجساد تمام متوفیان بالقوه می تواند به انواع آلاینده های بیولوژیکی، شیمیایی و رادیواکتیو آلوده باشد، گفت: از این رو پتانسیل قابل توجهی در انتقال آلودگی به افراد و محیطی که در تماس با آنها، خون، مایعات و ترشحات آنها قرار می گیرند، دارند.

وی با اشاره به این که طرح استفاده از دستگاه اتوماتیک شستشو و گندزدایی اجساد از سال ۸۴ شکل گرفته است، در ادامه افزود: استفاده از این دستگاه قبل از انجام غسل شرعی یکی از اقدامات مهمی است که می تواند به خوبی از انتقال آلودگی های اجساد به غسال ها و محیط غسالخانه ها جلوگیری کند، شستشو و گندزدایی اجساد با دستگاه اتوماتیک و بدون دخالت مستقیم انسان است.

وی به تشریح مزایای استفاده از دستگاه اتوماتیک شستشو و ضدعفونی اتوماتیک اجساد پرداخت و تصریح کرد: جلوگیری از آلودگی افراد، پرسنل غسالخانه ها و محیط، امکان تصفیه و گندزدایی پساب حاصل و در نهایت دفع بهداشتی فاضلاب حاصل از شستشوی جسد بطور متمرکز و کاملا ایزوله، افزایش سرعت عمل و کاهش زمان شستشوی اجساد، دقت بسیار بالا در شستشو، گند زدایی و کاهش آسیب های فیزیولوژی بویژه مشکلات ستون فقرات و مفاصل برای غسالان از نکات مثبتی است که کار با این دستگاه رقم خواهد زد.

گورانی ادامه داد: در این دستگاه ضرورت دارد علاوه بر شستشو با استفاده از مواد گندزداهای قوی، در خروجی دستگاه با استقرار لامپ های پرتوان uvc تمام سطوح جسد مورد تابش ماورای بنفش طیف C قرار گیرد.

کلید واژه :

ضدعفونی اتوماتیک اجساد

،

غسل شرعی

،

پیشگیری ویروس کرونا

ثبت نظرات
captcha