کد خبر : ۳۴۶۳۲۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

ایتالیا کامل قرنطینه شد

نخست وزیر ایتالیا بامداد روز سه شنبه با توجه به سرعت شیوع ویروس کرونا حوزه محدودیت کنترل این ویروس کشنده را به کل ایتالیا گسترش داد.  

ایتالیا کامل قرنطینه شد

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، و به گزارش بیزینس اینسایدر، با افزایش افراد مبتلا شده به ویروس کرونا به بیش از ۹ هزار نفر در ایتالیا، جوزپه کونته تصمیم به قرنطینه کردن کل کشور ۶۰ میلیون نفری را گرفت.  

مارک لوون خبرنگار اعزامی شبکه بی بی سی مستقر در رم در پیامی فوری در صفحه توییتری نوشت: نخست وزیر ایتالیا اعلام کرد که منطقه محدودیت به کل مناطق کشور گسترش خواهد یافت و دیگر تنها شامل منطقه شمالی ایتالیا نخواهد بود.  

به نوشته لوون، کونته از ایتالیایی ها می خواهد که در خانه بمانند، به فکر یک کار مشترک باشند تا بتوانند نقش خود را برای مبارزه با ویروس کرونا ایفا کنند.  

تا پایان وقت روز دوشنبه ۱۹ اسفند ماه، تعداد کسانی که در ایتالیا بر اثر ویروس کرونا جان خود را از دست داده اند به ۴۶۳ نفر رسید. سرعت رشد این ویروس در ایتالیا در حال افزایش است.  

بعد از سونامی ایتالیا، دیگر کشورهای اروپایی هم با سرعت در حال ثبت مواردی از مشاهده ویروس کرونا هستند. بعد از ایتالیا، فرانسه بیشترین میزان تلفات را به خود اختصاص داده است. در این کشور تاکنون ۳۰ نفر جان باخته اند و ۱۴۱۲ نفر هم به این ویروس مبتلا شده اند.  

اسپانیا دیگر کشوری است که تعداد مبتلایان کرونا در آن به سرعت در حال افزایش است. بیش از یکهزار و صد نفر در این کشور به کووید ۱۹ مبتلا شده اند و ۲۹ نفر هم جان باخته اند.  

آلمان اما با تعداد مبتلایان بیشتر نسبت به اسپانیا، تلفات کمتری را ثبت کرده است. تا پایان روز دوشنبه، حدود ۱۲۰۰ نفر در این کشور به کرونا مبتلا شده اند اما از میان تنها دو نفر جان خود را از دست داده اند.  

در بریتانیا اما از ۳۲۱ مبتلا به ویروس کرونا، تا کنون ۵ نفر بر اثر ابتلا به این بیماری مرگبار، جان باخته اند. این در حالیست که در هلند از همین تعداد افراد آلوده، ۴ نفر فوت کرده اند.  

سازمان جهانی بهداشت روز دوشنبه هشدار داد که «تهدید همه گیر شدن» ویروس کرونا «بسیار واقعی» است. با این حال اطمینان داد که این اولین اپیدمی در تاریخ است که می تواند کنترل شود.  

دبیرکل سازمان جهانی بهداشت از کشورها خواست با این توجیه که این ویروس عمدتا افراد سالمند را هدف می گیرد، در مقابل آن تسلیم نشوند زیرا در اینصورت جهان «با یک فروپاشی اخلاقی» مواجه خواهد شد. او تاکید کرد که در این شرایط «تک تک انسان ها اهمیت دارند. » 


mediaout][mediaout]

کلید واژه :

قرنطینه ایتالیا

،

قرنطینه

،

ایتالیا

ثبت نظرات
captcha