کد خبر : ۳۴۶۳۲۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

ثبت اولین مرگ و میر ویروس کرونا در کانادا

مقامات بهداشت کانادا روز دوشنبه از اولین مورد از مرگ و میر ویروس کرونا در یکی از خانه های مراقبت از سالمندان در شمال ونکوور خبر می دهند.  

ثبت اولین مرگ و میر ویروس کرونا در کانادا

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، به گزارش تارنمای بوستون هرالد، تایید اولین مرگ و میر در کانادا در حالی منتشر می شود که دکتر بانی هنری رییس بخش بهداشتی ایالت بریتیش کلمبیا در هفته گذشته اعلام کرد که دو سالمند ساکن مرکز مراقبت از لین والی به ویروس کرونا مبتلا شده اند.  

در حال حاضر ۳۲ مورد از ویروس جدید کرونا در بریتیش کلمبیا و بیش از ۷۰ مورد در کانادا وجود دارد.  

مقامات بهداشتی کانادا همچنین روز دوشنبه اعلام کردند، با تایید مبتلای ۲ فرد دیگر به ویروس کرونا تعداد بیماران ناشی از این ویروس در ایالت اونتاریو بزرگ ترین ایالت این کشور ۳۴ نفر رسیده است.  

کریستین الیوت وزیر بهداشت این ایالت گفت که نیروهای بهداشتی در خط مقدم مبارزه با این بیماری قرار دارند و اقدامات خوبی برای اداره اوضاع انجام می دهند.  

الیوت افزود، کانادا برنامه جامعی شامل نظارت مؤثر، آزمایش سریع، مراقبت و درمان مناسب و تقویت بهداشت عمومی برای مقابله با ویروس کرونا تدوین کرده است.  

اونتاریو با مرکزیت تورنتو یکی از بزرگ ترین ایالت ها از لحاظ تمرکز جمعیتی و فعالیت های اقتصادی کانادا است که اتاوا (پایتخت کانادا) نیز در این ایالت قرار دارد.  

شیوع بیماری کووید ۱۹ ناشی از ویروس کرونا اولین بار در اواخر ماه دسامبر (دی) سال گذشته میلادی در شهر ووهان چین گزارش شد که در حال حاضر بیش از ۱۰۰ کشور و منطقه در جهان با این بیماری درگیر هستند.  

تاکنون بیش از ۱۱۱ هزار و ۳۸۰ نفر در جهان به ویروس کرونا آلوده شده و بیش از ۳۸۸۲ نفر نیز بر اثر ابتلا به بیماری کووید ۱۹ جان خود را از دست داده اند.  

 

کلید واژه :

مرگ و میر

،

ویروس کرونا

،

کانادا

ثبت نظرات
captcha