کد خبر : ۳۴۶۳۱۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

ایتالیا قرنطینه شد

جوزپه کُنته، نخست وزیر ایتالیا بامداد یکشنبه و در پی شیوع شتابان و مرگبار ویروس کرونا با صدور حکمی یک چهارم جمعیت کشورش را تحت قرنطینه اضطراری قرار داد.

ایتالیا قرنطینه شد

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، و به گزارش یورو نیوز؛ این حکم افزون بر منطقه شمالی لومباردی، شهرهای واقع شده در مناطق همجوار از جمله مودِنا، پارما، پیاچنزا، رجیو امیلیا، پزارو و اوربینو، الساندریا، آستی، نوارا، وربانو-کوزیو-اوسولا، ورچلی، پادوا و تریویزو را در بر می گیرد. همچنین میلان، پایتخت مالی ایتالیا و ونیز، به عنوان یک مقصد گردشگری مهم این کشور با صدور حکم نخست وزیر این کشور به محدوده اعمال قرنطینه افزوده شدند.

مطابق اعلام دولت ایتالیا چارچوب قرنطینه مورد تایید نخست وزیر این کشور شامل این موارد است:

محدودیت در تردد
۱- تردد حدود ۱۶ میلیون نفری که در داخل منطقه تحت قرنطینه حضور دارند به شدت محدود شده و تنها به دلایل اضطراری همچون ماموریت ویژه کاری یا تشخیص حاد پزشکی امکان مسافرت برای آنها وجود دارد.

۲- افرادی که علائمی مانند دشواری تنفس و تب را دارند باید همچنان در خانه بمانند و با محدود کردن روابط اجتماعی خود حتی از مراجعه به پزشک نیز خودداری کنند. آنها باید تنها از طریق تلفن درخواست کمک کنند.

۳- افرادی که ابتلای آنها به ویروس کرونا تایید شده همچنان باید در منزل خود تحت قرنظینه قرار داشته باشند.

۴- تمامی شرکت ها اعم از دولتی و خصوصی باید کارکنان خود را به گرفتن مرخصی و یا دورکاری تشویق کنند.

ممنوعیت اجتماعات عمومی
۱- تمامی مسابقات ورزشی به حالت تعلیق در آمده و فقط موارد مرتبط با آماده سازی تیم های ملی برای حضور در بازی های المپیک یا رویدادهای مهم ملی یا بین المللی پشت درهای بسته مجاز است.

۲- پیست های اسکی تا اطلاع ثانوی تعطیل است.

۳- برگزاری همه رویدادهای فرهنگی، ورزشی، مذهبی یا جشن های سنتی به حالت تعلیق در آمده است. سینماها، میکده ها، تئاترها، موزه ها، مدارس رقص، قمارخانه ها، کلوپ های شبانه و سایر مکان های مشابه باید تعطیل باشند.

۴- کافه ها و رستوران ها با رعایت فاصله یک متری بین مشتریان، می توانند از ساعت ۸ صبح تا ۱۸ عصر باز باشند.

۵- مدارس و دانشگاه ها باید بسته باشند و همه امتحانات به حالت تعلیق درآید.

۶- مراکز خرید و فروشگاه های بزرگ باید در تعطیلات عمومی و روزهای قبل از آن تعطیل باشند.

۷- اماکن مذهبی به شرط احترام به قانون فاصله یک متری بین عبادت کنندگان باز هستند. اما برگزاری مراسم مذهبی مانند عقد و غسل تعمید تا اطلاع ثانوی ممنوع است.

 

محدودیت های ملی
۱- افزون بر شمال ایتالیا، سینماها، میخانه ها، تئاترها، موزه ها، مدارس رقص، قمارخانه ها، کلوپ های شبانه و سایر مکان مشابه باید تعطیل باشند.

۲- مسابقات ورزشی به حالت تعلیق درآمده ولی برخی از آنها می توانند پشت درهای بسته برگزار شوند.

۳- فعالیت بارها و رستوران ها تنها با رعایت فاصله ایمنی یک متری بین مشتریان ممکن است.

البته هنوز ابهام هایی در مورد ابعاد این قرنطینه وجود دارد، به طوری که هنوز پروازها به مناطق مشمول قرنطینه همچنان ادامه دارد و تکلیف گردشگران در حال بازدید از شهرهای مختلف واقع در محدوده قرنطینه اضطراری اعلام نشده است.

حکم نخست وزیر ایتالیا پس از صادر شد که تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در ایتالیا شنبه شب به آستانه ۶ هزار نفر رسید که بالاترین رقم در میان کشورهای اروپایی و چهارمین میزان ابتلا به بیماری مووید-۱۹ در سطح جهان به شمار می رود. همچنین اعلام فوت ۲۳۳ بیمار در ایتالیا، این کشور را از نظر تعداد جانباختگان ناشی از شیوع ویروس کرونا را پس از چین در مقام دوم جهان قرار داده است.

کلید واژه :

قرنطینه ایتالیا

،

قرنطینه

،

ایتالیا

ثبت نظرات
captcha