کد خبر : ۳۴۶۲۹۷
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

کاهش سرعت انتقال کرونا کووید-۱۹ در کشور

اپیدمیولوژیست و عضو ستاد مدیریت کرونا با اشاره به اینکه سرعت انتقال بیماری کرونا در کشور کمتر شده است، گفت: این موضوع در تهران نیز مشاهده می شود.

کاهش سرعت انتقال کرونا کووید-۱۹ در کشور

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، دکتر حمید سوری ظهار داشت: به طور مثال اگر به طور متوسط یک بیمار ۳ نفر را مبتلا می کرد، اکنون این ابتلا به کمتر از ۳ نفر رسیده به این معنی است که سرعت انتقال بیماری، کمتر شده است.

وی ادامه داد: البته سرعت پیش روندگی بیماری تا حدی افزایشی است و پس از مدتی به حد ثابت می رسد و سپس فروکش می کند.

این اپیدمیولوژیست با اشاره به اینکه سرعت برای رسیدن به حد ثابت بیماری کرونا افزایش یافته است، گفت: این موضوع نشان می دهد که مداخلات انجام گرفته، موثر بوده است.

زودتر از زمان پیش بینی به حد ثابت بیماری می رسیم

سوری ادامه داد: شاخص ها نشان می دهد که سرعت برای رسیدن به حد ثابت بیماری بیشتر شده و زودتر از زمان پیش بینی شده به آن می رسیم، اگر این روند ادامه یابد قطعا با عدم حضور در تجمعات، کنترل سفرها، خودداری از تماس ها و بیماریابی درست، می توان زودتر به حد ثابت بیماری رسید.

وی ادامه داد: پیش بینی می شد که روند افزایشی تا اردیبهشت ماه سال آینده ادامه داشته باشد اما احتمالا تا هفته اول فروردین ماه به حد ثابت خواهیم رسید.

عضو ستاد مدیریت کرونا به اجرایی شدن طرح بیماریابی اشاره کرد و گفت: با اجرایی شدن این طرح احتمال دارد حتی زودتر به حد ثابت برسیم و بعد از آن اپیدمی بیماری رو به خاموشی می گذارد.
 
کشندگی بیماری کرونا کاهش یافت
وی با اشاره به اینکه کشندگی بیماری کرونا به مرور زمان کاهش می یابد و ویروس ضعیف می شود، گفت: خوشبختانه شاهد کاهش کشندگی بیماری کرونا هستیم.

سوری اظهارداشت: میزان کشندگی ویروس کرونا در حال کاهش است و از ۳.۶ درصد به حدود بیش از ۲ درصد رسیده است.

ویروس کرونا که رسما کووید – ۱۹ نام دارد، نخستین بار در شهر ووهان چین شناسایی شد تاکنون به بیش از۷۰ کشور سرایت کرده و سازمان بهداشت جهانی را برآن داشته است تا وضعیت فوق العاده اعلام کند.

«کیانوش جهانپور» رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت روز پنجشنبه (۱۵ اسفند) اعلام کرد تعداد مبتلایان قطعی به ویروس کرونا در کشور به ۳ هزار و ۵۱۳ نفر و فوت ناشی از آن به ۱۰۷ نفر رسید و همچنین ۷۳۹ نفر تاکنون بهبود یافته اند.

کلید واژه :

سرعت انتقال کرونا در کشور کاهش یافت 

اخبار مرتبط
ثبت نظرات
captcha