کد خبر : ۳۴۶۲۹۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

شمار مبتلایان به کرونا تا دو هفته دیگر صفر می شود

روزنامه مردم ارگان حزب حاکم چین ادعا کرد بنا به اعلام محققان و متخصصان، تا اواسط ماه جاری میلادی (۲۵ اسفند ۱۳۹۸) شمار مبتلایان به کرونا در این کشور به صفر خواهد…

شمار مبتلایان به کرونا تا دو هفته دیگر صفر می شود

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، این نشریه روز جمعه در مطلبی نوشت برای نخستین بار تمام ۱۲۶ نفری که در ۲۴ ساعت گذشته در چین به کرونا مبتلا شده اند از اهالی شهر ووهان هستند شهری که نخستین موارد شیوع کرونا از آنجا به دیگر نقاط چین و جهان سرایت کرد.

همزمان استان هوبی که ووهان مرکز آن است اعلام کرده است تا اواسط ماه، احتمالا دیگر موردی از ابتلا به کرونا در دیگر شهرهای این استان غیر از ووهان وجود نخواهد داشت و تمرکز روی ووهان خواهد بود که ابتلا در آنجا نیز به صفر برسد.

«جانگ بولی» یکی از ۱۴ نفری که چین به عنوان تیم کنترل شیوع کرونا تعیین کرده است در مصاحبه با این نشریه تصریح کرد تا اواسط ماه، دیگر خبری از ابتلا در استان هوبی بجز ووهان نخواهد بود و شهرهای استان از کرونا پاک خواهد شد.

شهر چیبی اولین شهر در استان هوبی است که ایست های بازرسی را لغو کرده است این اقدام پس از آن صورت می گیرد که در ۱۹ روز گذشته هیچ کسی در این شهر به کرونا مبتلا نشده است.

این تیم از کارشناسان ابراز امیدواری کرده اند که غایله ویروس کرونا و شیوع آن تا اواسط و یا تا پایان ماه جاری میلادی در چین خاتمه یابد.

شی جین پینگ رییس جمهوری خلق چین هم خواستار تسریع در بازگشت شرایط اقتصادی به حالت عادی شده است.

در ژاپن اما آبه شینزو نخست وزیر دستور داده است از روز شنبه از ورود مسافران از مناطق بسیار آلوده به این کشور جلوگیری شود و برای اتباع کره جنوبی نیز ۲ هفته قرنطینه در نظر گرفته شده که اعتراض کره ای ها را به دنبال داشته است.

کمیسیون بهداشت ملی چین می گوید که همه ۱۲۶ نفر کرونایی روز جمعه از شهر ووهان مرکز استان هوبی هستند و از ۲۹ مورد مرگ در استان ۲۳ مورد فوتی برای ووهان بوده است.

کلید واژه :

شیوع کرونا

،

ویروس کرونا

،

شیوع ویروس کرونا

،

کرونا

،

پیشگیری کرونا

،

انتقال کرونا

،

مبتلایان به کرونا

ثبت نظرات
captcha