کد خبر : ۳۴۶۲۸۹
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

شیوع دو نوع کرونا ویروس در جهان

محققان چینی به تازگی دریافته اند که از دسامبر سال ۲۰۱۹ میلادی، دو سویه جهش یافته از کرونا ویروسدر حال شیوع بوده است.

شیوع دو نوع کرونا ویروس در جهان

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، و به نقل از دیلی میل، محققان چینی گفته اند که در حال حاضر، دو نوع از کرونا ویروس در حال انتقال میان مردم است و بیشتر مردم هم گرفتار تهاجمی ترین نوع کرونا ویروس شده اند.

حداقل ۹۴ هزار نفر در سراسر جهان دچار کرونا ویروس شده اند و ۳ هزار و ۲۰۰ نفر هم جان خود را از دست داده اند. البته ۵۰ هزار نفر هم درمان شده اند.

یک تیم تحقیقاتی از دانشگاه پکن، شانگهای و آکادمی علوم چین با انجام تحقیق جدید خود دریافته اند که ۷۰ درصد از افراد مبتلا به کرونا ویروس، گرفتار تهاجمی ترین سویه آن شده اند که موجب شده بیماری "کووید ۱۹" بسیار خطرناک باشد.

این محققان نوید داده اند که حال، گونه قدیمی و خفیف تر آن شیوع پیدا می کند.

دانستن این امر که این ویروس جهش پیدا می کند، معالجه را سخت تر می کند و منجر به این می شود که حتی بیماران درمان یافته، مجددا مبتلا شوند.

محققان چینی در مطالعه خود تنها ۱۰۳ نمونه آزمایش گرفتند و هنوز تحقیقات بیشتری لازم است.

یکی از محققان گفته که این یک امر طبیعی است که زمانی که یک ویروس از حیوان به انسان منتقل می شود، دچار جهش شود.

محققان چینی دو سویه کشف شده کرونا ویروس جدید را شاخه های " L" و " S" نامگذاری کردند و  مدعی شدند که ۷۰ درصد مردم مبتلا به شاخه  "L" کرونا ویروس شده اند که تهاجمی تر بوده و انتشار آن سریع تر از شاخه "S" است.

ولی خوشبختانه شیوع شاخه "L" کرونا ویروس با روند کندتری در حال پیشروی است و هم اکنون ابتلا به شاخه "S" شایع تر شده است.

ولی نکته قابل توجه این است که شاخه ای از ویروس که سبب شد این کرونا ویروس از حیوان به انسان منتقل شود، شاخه "S" بوده و در حال حاضر افراد جدیدی را درگیر بیماری می کند.

این به این معناست که بیماری کووید ۱۹ که به سبب شاخه "S" کرونا ویروس ایجاد می شود، خفیف تر بوده و مردم مدت زمان بیشتری را مبتلا باقی می مانند.

محققان چینی معتقدند از آنچه که شاخه "L" در ابتدای شیوع بیماری بیشتر متداول بود و بسیاری را مبتلا کرد، بسیاری از این افراد در همان ابتدا شناسایی شده و قرنطینه شدند. به این ترتیب این شاخه فرصت کمتری برای گسترش بیشتر داشته است.

نتایج این پژوهش در مجله علمی "National Science Review" انتشار یافت.

کلید واژه :

شیوع کرونا

،

ویروس کرونا

،

شیوع ویروس کرونا

،

کرونا

،

پیشگیری کرونا

،

انتقال کرونا

،

دونوع کرونا ویروس

ثبت نظرات
captcha