کد خبر : ۳۴۶۲۸۷
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

تعطیلی مدارس ۲۲ کشور جهان در پی شیوع کروناویروس

با شیوع کروناویروس در سراسر جهان مدارس بسیاری از کشورهایی که با شیوع گسترده مواجه شده اند، تعطیل شده و حدود ۳۰۰ میلیون دانش آموز در سراسر جهان از مدارس خود دور مانده اند.

تعطیلی مدارس ۲۲ کشور جهان در پی شیوع کروناویروس

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، تاکنون کروناویروس به ۸۰ کشور در سراسر جهان شیوع یافته و شمار مبتلایان آن در مجموع به ۹۵ هزار و ۴۸۸ نفر و تعداد قربانیان به ۳۲۸۶ نفر رسیده است.

اکثر قریب به اتفاق مرگ و میر جهانی و مبتلایان در چین است. کروناویروس در ابتدا در این کشور به طور گسترده شیوع یافت و مقامات چین را بر آن داشت تا کل شهرهای درگیر این ویروس را قرنطینه کرده و به طور موقت کارخانه ها و مدارس را نیز تعطیل کنند.

فرماندار کالیفرنیا نیز با افزایش شمار مبتلایان و قربانیان در این ایالت اعلام وضعیت اضطراری کرده است. یک کشتی نیز با توجه به بروز علائم در برخی از اعضای خدمه آن در ساحل لنگر انداخته و افراد در همان کشتی قرنطینه شده اند.

با گسترش این ویروس، سایر کشورها نیز اقدامات فوق العاده ای را انجام داده اند. یونسکو اعلام کرده تاکنون ۱۳ کشور مدارس خود را تعطیل سراسری کرده اند و ۹ کشور دیگر نیز به طور منطقه ای مدارس را تعطیل کرده اند.

در حالی که تعطیلی موقت مدارس در هنگام بحران ها موضوع جدیدی نیست، آدری آزولی، مدیر کل یونسکو اظهار داشته مقیاس جهانی و سرعت اختلال در تحصیل فعلی تاکنون بی سابقه بوده  و در صورت طولانی شدن، می تواند حق آموزش را تهدید کند.

روز چهارشنبه ایتالیا دستور تعطیلی مدارس و دانشگاه ها را تا ۱۵ مارس صادر کرده و با افزایش شمار تلفات ملی به ۱۰۷ مورد، مرگبارترین شیوع در خارج از چین، اقدامات خود را ادامه داد.

کره جنوبی نیز که بیشترین تعداد مبتلایان در خارج از چین را با نزدیک به ۶۰۰۰ مورد به خود اختصاص داده است، شروع دوره فعلی مدارس را تا ۲۳ مارس به تعویق انداخته است.

در ژاپن نیز پس از درخواست شینزو آبه، نخست وزیر این کشور مبنی بر  لغو کلاس ها تا ماه مارس و تعطیلات بهاره که اواخر ماه مارس تا اوایل آوریل ادامه دارد، تقریباً تمام مدارس بسته شده اند. 

در ایران نیز تمامی مدارس و دانشگاه های سراسر کشور تا پایان تعطیلات عید بسته شد. ایران هم چنین رویدادهای مهم فرهنگی و ورزشی را به حالت تعلیق در آورده است.

هم چنین این هفته حدود ۱۲۰ مدرسه در فرانسه تعطیل شده است.

بنا بر گزارش خبرگزاری فرانسه، وزیر بهداشت آلمان اظهار داشته که شیوع بیماری در حال حاضر یک "همه گیر جهانی" است، اصطلاحی که سازمان بهداشت جهانی هنوز برای کروناویروس به کار نبرده است.

کلید واژه :

شیوع کرونا

،

ویروس کرونا

،

شیوع ویروس کرونا

،

کرونا

،

تشخیص کروناویروس

،

کروناویروس

،

تعطیلی مدارس

ثبت نظرات
captcha