کد خبر : ۳۴۶۲۸۰
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

مشکلی در آمار ایران درباره کرونا نمی بینیم

جامعه > بهداشت و سلامتتهران- ایرنا- مدیر کل سازمان جهانی بهداشت گفت که این سازمان «سازوکارهای» مشخصی برای بررسی حقایق دارد و از این طریق مشکلی در آمارهای ایران درخصوص کرونا نمی بیند.

مشکلی در آمار ایران درباره کرونا نمی بینیم

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، «تدروس آدهانوم» مدیر کل سازمان جهانی بهداشت در گفت وگو با شبکه خبری" سی ان بی سی" گفت که این سازمان شواهدی مبنی بر اشکال در آمار ارایه شده از سوی ایران پیرامون مبتلایان و قربانیان کرونا مشاهده نکرده است.

وی در پاسخ به پرسش خبرنگاری مبنی بر اینکه آیا از تفاوت آمار رسمی ایران با آنچه برخی رسانه ها اعلام می کنند نگران نیست، گفت: گزارش هایی در رسانه ها هست، اما اینجا سازمان جهانی بهداشت است و همانطورکه می دانید یک سازمان فنی است و باید واقعیت ها را بررسی کند. ما چیزهایی را که خبرنگاران می گویند، تکرار نمی کنیم... ما سازوکار خود را داریم و از این طریق چنین چیزی را مشاهده نکرده ایم.

برخی رسانه های فارسی زبان خارجی در آمار رسمی ارایه شده از سوی وزارت بهداشت ایران تشکیک کرده و شمار مبتلایان و قربانیان کرونا در ایران را بسیار بیشتر از آمار رسمی دانسته اند.

کیانوش جهانپور سخنگوی وزارت بهداشت جمعه شب در مورد ادعای ۲۱۰ جان باخته ناشی از ابتلا به کرونا به ایرنا گفت: ادعای شبکه بی بی سی فارسی بی ربط است و باز هم به کاهدان زده است.

وی افزود: کرونا برای مردم دنیا رنج و بیماری است، ولی برای این شبکه های ماهواره ای و همتایانشان در شبکه سعودی و آلبانی، نان آور شده و مطامع پست سیاسی را در اضطراب و نگرانی ملت ها جست وجو می کنند و از این راه متاسفانه ارتزاق می کنند.

وی ادامه داد: حتی تعداد افرادی که در همین بازه زمانی از سندرم های حاد تنفسی فوت کرده اند هم شاید به این عدد نرسد. در نتیجه این ادعا کاملا کذب است و البته عامدانه تنظیم شده و حتی بر خلاف رویه مرسوم رسانه های حرفه ای به هیچ منبعی هم اشاره نشده و کاملا هدفدار است و هدفی جز ایجاد رعب و هراس در میان مردم ایران ندارد.

جهانپور گفت: اطلاع رسانی شفاف و دقیق ایران در موضوع کرونا در حالی که اغلب کشورها یا توان شناسایی و ثبت داده ها در این سطح را ندارند یا آمار را به دلایل سیاسی و اقتصادی کتمان می کنند، بسیاری را گرفتار کرده است. اطلاعات ارائه شده توسط بی بی سی در این مقطع کاملا کذب است. چنانکه همه آنچه در هفته های گذشته در این موضوع جعل شد، بی پایه بودن آن مشخص شد و این موضوع نیز چنین است.

وی اظهار کرد: از نگاه ما در نظام سلامت، کرونا یک معضل سلامت و یک موضوع انسانی است و بنای پیوند زدن آن با سیاست را نداریم. قطار سلامت را بر خلاف بدخواهان این ملت، هرگز به لکوموتیو سیاست و حاشیه های آن پیوند نخواهیم زد.

آخرین آمار ابتلای قطعی به ویروس کرونا در کشور یکهزار و ۵۰۱ نفر است و ۶۶ نفر فوت کرده اند.

کلید واژه :

شیوع کرونا

،

ویروس کرونا

،

شیوع ویروس کرونا

،

کرونا

،

سازمان جهانی بهداشت

،

آمار ایران درباره کرونا

ثبت نظرات
captcha