کد خبر : ۳۴۶۲۷۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

کمک سه کشور اروپایی به ایران برای مقابله با کرونا

سه کشور انگلیس، فرانسه و آلمان روز دوشنبه با صدور بیانیه ای ضمن اعلام همبستگی با قربانیان ویروس کرونا در ایران، از ارسال کمک های پزشکی و مالی به کشورمان برای مقابله با شیوع سریع این ویروس خبر دادند.

کمک سه کشور اروپایی به ایران برای مقابله با کرونا

بر اساس این بیانیه که یک نسخه آن در تارنمای وزارت امور خارجه انگلیس منتشر شده، محموله کیت های آزمایشگاهی، دستکش و لباس های مخصوص حفاظتی امروز (دوشنبه) سریعا با هواپیما به تهران منتقل خواهد شد.

 

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، سه کشور اروپایی همچنین متعهد شده اند که حدود ۵ میلیون یورو از طریق سازمان بهداشت جهانی و سایر آژانس های بین المللی برای ایران ارسال کنند.

حمید بعیدی نژاد سفیر کشورمان در لندن نیز پیشتر با انتشار پیامی در توییتر این خبر را اعلام کرد و افزود که در کنار تلاش مهندسان و فن آوران ایرانی برای تامین نیازهای داخلی، هماهنگی با مقامات انگلیسی برای خرید برخی از اقلام مهم فوری پزشکی مقابله با کورونا از بازار این کشور نیز در جریان است.

بر اساس آخرین آمار مقام های بهداشت و درمان ایران، شمار مبتلایان در کشور به بیش از یک هزار نفر و آمار جان باختگان به ۶۶ تن رسیده است.

پیشتر سید عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان ضمن رد ادعای پیشنهاد آمریکا برای کمک به ایران برای مقابله با ویروس کرونا گفته بود که برخی کشورها برای همکاری در جهت مقابله با ویروس کرونا اعلام آمادگی کرده «و ما نیز به کشورهای دیگر کمک خواهیم کرد چرا که مساله جهانی است که باید حل و فصل شود.»

کلید واژه :

شیوع کرونا

،

ویروس کرونا

،

شیوع ویروس کرونا

،

کمک به ایران

،

مقابله با کرونا

ثبت نظرات
captcha