کد خبر : ۳۴۶۲۶۹
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

فقدان امکان تست ویروس کرونا در بخش خصوصی

کیت تشخیص ویروس کرونا دست دولت است و هیچ بخش خصوصی امکان تست گیری را ندارد.

فقدان امکان تست ویروس کرونا در بخش خصوصی

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، سروش احمدی در نشست «گانودرما و کرونا» که ظهر امروز در سازمان نظام پزشکی مشهد برگزار شد، با بیان اینکه این بیماری دو قسمت پیشگیری و درمان دارد، اظهار کرد: افراد تا جایی که می توانند نکات بهداشتی را رعایت کنند تا از انتقال بیماری به خود و دیگران جلوگیری کنند.

مدیر روابط عمومی سازمان نظام پزشکی مشهد با بیان اینکه بیمار به کسی گفته می شود که تست کرونای وی مثبت اعلام شده باشد، ادامه داد: کیت تشخیصی دست دولت است و هیچ بخش خصوصی امکان تست گیری را ندارد، از همین رو فقط یک مرجع برای اعلام آمار وجود دارد و ما مجرایی برای دست یابی به اطلاعات نداریم.

احمدی افزود: کیت های تشخیصی باید یا از خارج از کشور وارد شده و یا در داخل تولید شوند که در مشهد دو تیم انستیتو پاستور و جهاد دانشگاهی برای تولید این دستگاه تلاش خود را می کنند، با تولید آن مسلماً خدمات بهتری به بیماران ارائه خواهد شد.

همچنین بیتا میرزایی، دبیر کمیسیون روابط عمومی سازمان نظام پزشکی مشهد، ابراز کرد: ما در درمان بیماران ناظر تست نمی شویم و با شواهد سی تی اسکن ریوی و اپیدمی شدن بیماری درمان شروع می شود. جستجو در مورد آمار افراد مبتلا بیهوده است و آن چیزی که اهمیت دارد، درمان بیماران است.

وی ادامه داد: اطلاع مردم از آمار حق مسلم آنان است، اما نباید ذهن خود و دیگران را درگیر نتیجه تست و کیت کنیم، بلکه باید مردم موضوع را جدی بگیرند و استرس داشته باشند تا بتوانند برای سلامتی خود و دیگران حرکت کنند و از حضور در اجتماعات و بیرون از منزل جلوگیری کنند.

کلید واژه :

شیوع کرونا

،

ویروس کرونا

،

شیوع ویروس کرونا

،

کرونا

،

تست ویروس کرونا

،

بخش خصوصی

ثبت نظرات
captcha