کد خبر : ۳۴۶۲۶۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

هشدار دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی به استفاده از الکل های صنعتی

امدیر نظارت بر مواد غذایی، آرایشی و بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی، خدمات درمانی و بهداشتی خراسان شمالی گفت: الکل های صنعتی نباید به عنوان تمیزکننده و ضدعفونی کننده…

هشدار دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی به استفاده از الکل های صنعتی

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، دکتر حسن براتی زاده روز یکشنبه به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با توجه به نگرانی ها از شیوع کرونا و کمبود و یا نایاب شدن الکل های طبی، مردم به خرید و استفاده از الکل های صنعتی روی آورده اند.

وی افزود: الکل صنعتی و یا متانول، از راه پوست، قابل جذب شدن به بدن است و می تواند آثار زیان بار و غیرقابل جبران برای فرد داشته باشد.

مدیر نظارت بر مواد غذایی، آرایشی و بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی، خدمات درمانی و بهداشتی خراسان شمالی اظهار داشت: الکل صنعتی می تواند سبب نابینایی فرد مصرف کننده شود.

براتی زاده افزود: با تقاضای زیاد مردم برای استفاده از الکل طبی، این محصول در بازار و داروخانه ها کمیاب شده است و در داروخانه ها یافت نمی شود.

وی با اشاره به گلایه مردم از پیدا نشدن الکل طبی یا اتانول در داروخانه ها گفت: دلالان وسودجویان، از نیاز و تقاضای مردم به الکل طبی و یا سایر مواد شوینده و ضدعفونی کننده، نسبت به احتکار این اقلام اقدام کرده اند.

وی اظهار داشت: این روزها شاهد افزایش قیمت عرضه مواد شوینده و ضدعفونی کننده و گران فروشی هم هستیم که تلاش داریم تا با آن برخورد شود.

مدیر نظارت بر مواد غذایی، آرایشی و بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی، خدمات درمانی و بهداشتی خراسان شمالی افزود: در صورت شناسایی، با این متخلفان برخورد می شود.

استفاده از مواد شوینده برای پیشگیری افزایش یافته است و البته مردم از پیدا نشدن الکل های طبی در بازار، گلایه مند هستند.  

کلید واژه :

شیوع کرونا

،

ویروس کرونا

،

شیوع ویروس کرونا

،

کرونا

،

الکل های صنعتی

،

ضدعفونی

ثبت نظرات
captcha