کد خبر : ۳۴۶۲۵۷
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

آیا آب شرب تهران از کرونا مصون است

معاون نظارت بر بهره برداری آبفای استان تهران گفت: به تمامی زیر مجموعه ها دستورالعملی ابلاغ شده که میزان کلر زیر ۸ PPM نباشد.

آیا آب شرب تهران از کرونا مصون است

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران،

محمدرضا کرمی نژاد درباره تمهیدات لازم برای آلوده نشدن منابع آبی به ویروس کرونا اظهار داشت: ما در استان تهران دو منبع آب زیرزمینی و سطحی را داریم، 6 تصفیه خانه در مدار هستند، 26 درصد منابع آب زیرزمینی داریم که در مواقع اضطرار استفاده می کنیم.

وی افزود: یکی از مهمترین اقدامات ما این است که به تمامی زیر مجموعه ها دستورالعملی ابلاغ شده که میزان کلر زیر 8 PPM نباشد.

معاون نظارت بر بهره برداری آبفای استان تهران در ادامه گفت: سالانه یک میلیارد و 400 میلیون متر مکعب آب شرب در استان تهران مصرف می شود که 1.6 میلیارد متر مکعب مربوط به شهر تهران و مابقی در بقیه استان مصرف می شود. یعنی 25 درصد آب کشور در تهران استفاده می شود که 71 درصد آن از آب های سطحی و 21 درصد از آب زیرزمینی تامین می شود.

وی در ادامه درباره کدورت آب شهر طی روزهای گذشته تصریح کرد: کل مشکل ما بعد از بارش های دوشنبه و سه شنبه هفته گذشته پیش آمد، حجم رودها بالا رفته و طغیان کردند که منجر به گل آلود و کدورت آب سدهای کرج و لتیان شد.

کرمی نژاد خاطرنشان کرد: در پی آن مرز کدورت از 10 هزار هم بالاتر رفت در حالی که تصفیه خانه ها ظرفیت 4 هزار را دارند. در هر ثانیه 28 تا 30 هزار لیتر آب از تصفیه خانه بالا می آید که این میزان بعد از کدورت به صفر رسید. 16 ساعت تاب آوری داشتیم تا روز چهارشنبه که کدورت به 4 هزار رسید، 10 تا 11 ساعت خاموشی تصفیه خانه را داشتیم اما از روز شنبه مسئله کاملا بر طرف شد.

کلید واژه :

شیوع کرونا

،

ویروس کرونا

،

شیوع ویروس کرونا

،

کرونا

،

تصفیه خانه آب

،

آب شرب کرونا

،

افزایش کلر آب شرب

،

ضدعفونی آب تهران

ثبت نظرات
captcha