کد خبر : ۳۴۶۲۵۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

راه اندازی تصفیه خانه ششم از خرداد

مدیر عامل شرکت آب منطقه ای تهران گفت: تصفیه خانه ششم تهران تا خرداد ماه سال آینده به بهره برداری می رسد و با وارد مدار شدن این تصفیه خانه 4 منطقه تهران از آب آشامیدنی با کیفیت برخوردار خواهد شد.

راه اندازی تصفیه خانه ششم از خرداد

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، مناطق 21 و 22 تهران به دلیل تاخیر در راه اندازی تصفیه خانه ششم و بارگذاری جمعیتی بالا در تابستان دچار مشکل کمبود آب و افت فشار آب می شوند.بنا به گفته مسئولان آبفای تهران اگر تصفیه خانه ششم راه اندازی شود، مشکل جمعیت زیادی از این منطقه و چند منطقه تهران نیز مرتفع می شود.

سید حسن رضوی در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس در پاسخ به این سئوال که آیا تصفیه خانه ششم تهران تا خرداد ماه سال آینده که مصرف آب افزایش می یابد، راه اندازی خواهد شد، گفت: تصفیه خانه ششم تهران تا خرداد ماه سال آینده وارد مدار بهره برداری خواهد شد و در حال حاضر در حال تکمیل تجهیزات سازه هستیم.

وی افزود: بعد از تحریم های ظالمانه موفق شدیم 80 درصد تجهیزات تصفیه خانه ششم را از شرکتهای داخلی تامین کنیم و بیشترین تحویل را در فروردین ماه انجام خواهیم داد. چون مراحل تکمیل سازه به 95 درصد رسیده به نظر می رسد مشکلی در راه اندازی تصفیه خانه ششم تا خرداد ماه نداشته باشیم.

رضوی گفت: با راه اندازی تصفیه خانه ششم مناطق 21 و 22 و 18 و 19 تهران به جای استفاده از آب مخلوط و چاه از آب سطحی بلا کیفیت بهره مند خواهند شد.

مدیر عامل شرکت آب منطقه ای تهران ادامه داد: با ورود تصفیه خانه ششم تهران دو نیم میلیون نفر از تهرانی ها از این تصفیه خانه منتفع خواهند شد.

به گفته وی، ارزش راه اندازی این تصفیه خانه با قیمت های فعلی حدود 3 هزار میلیارد تومان است.

کلید واژه :

تصفیه خانه

،

تصفیه خانه آب

،

تصفیه خانه ششم

،

آب با کیفیت

ثبت نظرات
captcha