کد خبر : ۳۴۶۲۵۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

نبرد مطبوعات با کرونا

خطرات ناشی از شیوع ویروس کرونا در کشور بسیاری از نهادها، اصناف و برنامه های فرهنگی و هنری را تعطیل کرده است؛ با این حال بسیاری از رسانه ها و روزنامه های کشور علیرغم خطرات احتمالی حضور در محافل عمومی همچنان به فعالیتشان ادامه می دهند و باور دارند که بیش از هر زمان دیگری باید در کنار مردم باشند.

نبرد مطبوعات با کرونا

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، همراهی رسانه های داخلی با وقایع هر روزه جامعه از انقلاب و جنگ در سال های دورتر گرفته تا شیوع ویروس کرونا در این روزها که بسیاری را خانه نشین کرده، موضوعی است که شاید چندان به چشم نیاید؛ اما این به چشم نیامدن هم انگار بخشی جدانشدنی از حرفه روزنامه نگاری است.     

به هر حال خوشبختانه هنوز ویروس کرونا نتوانسته است به رسانه های آنلاین و مکتوب کشور غلبه کند. رسانه هایی که تلاش می کنند در طوفان اخبار ضد و نقیض درباره ویروس جدید کرونا، اطلاعاتی را منتشر کنند که با واقعیت مطابقت بیشتری دارند. 

حسین عبدالهی، مدیر مسئول روزنامه «آرمان امروز» در همین زمینه به ایسنا می گوید: الان زمانی است که باید بود و کمک کرد. در همین راستا نیز تلاش کردیم با رعایت حداکثر نکات بهداشتی به فعالیتمان ادامه دهیم تا وقفه ای در انتشار روزنامه ایجاد نشود. شاید حرفه روزنامه نگاری در این شرایط با پزشکی و پرستاری قابل مقایسه نباشد، اما نباید نقش مهم اطلاع رسانی را هم نادیده گرفت؛ آن هم در شرایطی که جامعه نیاز به آرامش بیشتری دارد.     

مهدی رحمانیان، مدیر مسئول روزنامه «شرق» نیز با تاکید بر اهمیت اطلاع رسانی درست در این شرایط اظهار می کند که هیچ تغییری در فرآیند انتشار این روزنامه ایجاد نمی شود. 

همچنین علیرضا بختیاری، مدیر مسئول روزنامه «دنیای اقتصاد» یادآور می شود که در شرایط امروز کشور به هیچ وجه نمی توان اطلاع رسانی را متوقف کرد. تمام تلامشان این است که ضمن رعایت نکات بهداشتی و کم کردن تجمع در روزنامه، فعالیتمان را ادامه دهیم و بر همین اساس هم وقفه ای در انتشار روزنامه ایجاد نمی شود. 

محمدعلی پیرعلی، مدیرمسئول روزنامه «سیاست روز» نیز خاطرنشان می کند: تا این لحظه تلاش کردیم که انتشار روزنامه متوقف نشود. امیدوارم شرایط کشور به گونه ای نباشد که در آینده مجبور به تغییر برنامه در انتشار روزنامه شویم، اما فعلا ادامه می دهیم. 

عبدالله گنجی، مدیر مسئول روزنامه «جوان» نیز تاکید می کند که انتشار این روزنامه به هیچ وجه متوقف نمی شود و طبق روال سابق به فعالیت خود ادامه می دهد. 

محمد سعید احدیان، مدیر مسئول روزنامه «خراسان» هم با بیان اینکه «الان زمانی است که مردم نیاز به اطلاع رسانی درست دارند»، خاطرنشان می کند: بنابراین تلاش می کنیم به هر قیمتی که شده به انتشار روزنامه ادامه بدهیم.

کلید واژه :

شیوع کرونا

،

ویروس کرونا

،

شیوع ویروس کرونا

،

نبرد مطبوعات با کرونا

،

نبرد مطبوعات

ثبت نظرات
captcha