کد خبر : ۳۴۶۲۴۰
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

شناسایی چند کانون بوی نامطبوع در تهران

معاون نظارت و پایش سازمان محیط زیست استان تهران از شناسایی چند کانون بوی نامطبوع طی سال جاری در تهران خبر داد و گفت: هروقت بادهای تهران جنوب به شمال باشند شاهد این بوی نامطبوع در سطح شهر هستیم.

شناسایی چند کانون بوی نامطبوع در تهران

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، محمد رستگاری معاون نظارت و پایش محیط زیست استان تهران در گفت وگو با خبرنگار فارس درباره سرانجام بوی نامطبوع تهران اظهار داشت: هنوز نتوانستیم کانون را شناسایی کنیم چند کانون احتمالی را شناسایی کرده ایم که لزوما مرتبط با فصل سرما نیست. 

رستگاری افزود: یک تعدادی کانون داریم که این ها تولید بو می کنند فارغ از اینکه بوی نامطبوع از کدام کانون سرچشمه گرفته باشد باید برای هرکدام از آنها جداگانه برنامه ریزی کردیم تا آنها را بهبود ببخشیم.

وی ادامه داد: یک تعدادی از کانون ها مربوط به دامداری، تعدادی مربوط به فاضلاب ها و بقیه نیز ناشی از پسماندها هستند که برای تمام آنها جلسات متعددی در سازمان محیط زیست برگزار شده است.

معاون نظارت و پایش محیط زیست استان تهران گفت: برای دامداری استفاده از ظرفیت بیوگاز در دستور کار قرار گرفته است که در یکی مجموعه ها هم اجرایی شده است اما عمومی سازی آن در سطح استان مستلزم زمان بیشتری است.

وی با بیان اینکه زمان اتمام هرکدام از پروژه ها تفاوت دارند، گفت: برای فاضلاب جنوب تهران قول داده شده است که تا پایان سال 99 سیستم فاضلاب اسلام شهر، واوان و بهارستان راه اندازی شود و یا برای دامداری تا پایان سال 1400 شاهد مجهز شدن دامداری به سیستم بیوگاز باشیم.

رستگاری در پایان خاطرنشان کرد: تمام روزهایی که تهران درگیر بوی نامطبوع بوده بادها از سمت جنوب به شمال وزیده اند که تا الان همگی این بادها در فصل سرما روی داده است اما به قطعیت نیز نمی توان پیش بینی کرد که در فصل گرما شاهد بادهای جنوبی نباشیم.

کلید واژه :

بوی نامطبوع

،

تهران

،

شناسایی بوی نامطبوع

ثبت نظرات
captcha