کد خبر : ۳۴۶۲۲۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

تمام کشورهای جهان آماده شیوع کرونا باشند

سازمان بهداشت جهانی طی بیانیه ای نسبت به لزوم آمادگی تمام کشورها در برابر شیوع کرونا هشدار داد.

تمام کشورهای جهان آماده شیوع کرونا باشند

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، سازمان بهداشت جهانی طی بیانیه ای نسبت به لزوم آمادگی تمام کشورها در برابر شیوع کرونا هشدار داد.

سازمان بهداشت جهانی طی بیانیه ای اعلام کرد، تمامی کشورهای جهان باید آماده شیوع کرونا باشند.

بنابر اعلام این سازمان، ویروس کرونا هنوز در تمام کشورهای جهان فراگیر نشده اما همه کشورها باید در مرحله آمادگی قرار داشته باشند.

بر اساس اعلام این سازمان جهانی، طی روزهای اخیر ویروس کرونا در سه کشور کره جنوبی، ایتالیا و ایران شیوع یافته اما بیش ترین میزان مبتلایان و قربانیان همچنان متعلق به چین است.

تاکنون نیز ۷۷ هزار نفر از مردم چین به کرونا مبتلا شده و بیش از ۲۶۰۰ نفر نیز جان خود را از دست داده اند. بیش از ۱۲۰۰ نفر نیز در دیگر کشورهای جهان مبتلا به کرونا شده و حدود ۳۰ نفر نیز جان باخته اند.

بر اساس بیانیه سازمان بهداشت جهانی، میزان مرگ و میر مبتلایان به ویروس کرونا بین یک الی دو درصد است اما هنوز درصد اصلی قربانیان کرونا به طور دقیق مشخص نیست.

به دنبال شیوع این بیماری، کشورهای عراق، افغانستان، کویت و بحرین اعلام کرده اند که عامل شیوع کرونا در این کشورها مسافرانی بودند که به تازگی به ایران سفر داشته اند.

تدروس آدهانوم رئیس سازمان بهداشت جهانی امروز درباره شیوع ویروس کرونا گفته است: شمار مبتلایان جدید به این ویروس در کشورهای ایران، ایتالیا و کره جنوبی بسیار نگران کننده است اما شاهد شیوع غیرقابل کنترل این بیماری در سطح جهان نیستیم.

وی ادامه داده است: توصیه ما به تمام کشورها، امیدواری و اعتماد به نفس است و می توان با این عوامل کرونا را شکست داد همانطور که بسیاری از کشورها این کار را کرده اند. استفاده از واژه «همه گیر» برای این بیماری صحیح نیست و تنها موجب ترس عمومی می شود.

این در حالی است که مایک رایان رئیس فوریت های بهداشتی سازمان بهداشت جهانی اعلام کرده است: در حال حاضر زمان آن رسیده که هر اقدام لازم برای مقابله با بیماری های فراگیر را انجام دهیم.

وی ادامه داده است: هرچند که کشورهای بسیاری با این ویروس درگیر شده اند اما سازمان بهداشت جهانی معتقد است که شیوع کرونا هنوز به سطح همه گیری نرسیده است.

کلید واژه :

شیوع کرونا

،

ویروس کرونا

،

شیوع ویروس کرونا

،

کرونا

،

سازمان جهانی بهداشت

ثبت نظرات
captcha