کد خبر : ۳۴۶۲۲۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

درصورت تماس با بیماران کرونا لباس ها را ضدعفونی کنید

چه کسانی، باید بعد از ورود به منزل لباس های خود را خارج از منزل ضدعفونی کنند.

درصورت تماس با بیماران کرونا لباس ها را ضدعفونی کنید

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، افرادی که با بیماران مبتلا هم نشین هستند، باید لباس های خود را خارج از منزل ضدعفونی کنند.

 پیشگیری از ویروس کرونا یکی از مهم ترین دغدغه های این روزها است. به گفته پزشکان و متخصصان در سراسر جهان با رعایت بهداشت در محیط های مختلف و به حداقل رساندن برخوردهای اجتماعی می توان از ابتلا به این ویروس پیشگیری کرد. مراقبت های بهداشتی علاوه بر محیط های عمومی در منزل هم ضروری هستند.

زهره امین زاده متخصص بیماری های عفونی گفت: شستشوی دست ها بسیار ضروری است. اگر شما با فردی در تماس باشید که بیمار باشد در حین عطسه یا سرفه قطرات تنفسی او تا فاصله یک تا دو متر پرتاب شود و این می تواند شما را نیز بیمار کند. توصیه می شود افراد از تجمعات دوری کنند.

او در رابطه با نیاز به ضدعفونی کردن لباس ها پس از ورود به خانه، گفت: افرادی که با بیماران مبتلا هم نشین هستند، باید لباس های خود را خارج از منزل ضدعفونی کنند. اما برای افراد عادی نه وزارت بهداشت و نه سازمان بهداشت جهانی این توصیه را نمی کند. ضدعفونی کردن سطوح منزل و دستگیره ها نیز می تواند خطر ابتلا به ویروس کرونا را کاهش دهد که البته در صورت شستشوی مداوم دست ها این کار ضرورتی ندارد.

او گفت: علائم این ویروس نیز مثل هر بیماری تنفسی دیگر است. افرادی که مبتلا به هرگونه ویروس از سرماخوردگی گرفته تا کرونا هستند باید از ماسک استفاده کرده و اصول بهداشتی را رعایت کنند تا ویروس را به افراد دیگر انتقال ندهند.

علائم کرونا در ابتدا تفاوت چندانی با علائم سرماخوردگی ندارد و ممکن است در برخی افراد این ویروس در حد همان سرماخوردگی تاثیر داشته باشد و او را به بیمارستان نکشاند. اما اگر علائم سرماخورگی یا آنفلوانزا دارید تا بهبودی کامل در خانه بمانید و بعد از مراجعه به پزشک عمومی با مصرف مایعات و استراحت به روند بهبودی کمک کنید.

کلید واژه :

شیوع کرونا

،

ویروس کرونا

،

شیوع ویروس کرونا

،

کرونا

،

ضدعفونی لباس

،

ضدعفونی

ثبت نظرات
captcha