کد خبر : ۳۴۶۱۹۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

فوت دو کارگر هنگام لایروبی شبکه فالاب - اگو در مشهد

رئیس ایستگاه ۱۰ و ۳ آتش نشانی مشهد از مرگ غم انگیز دو کارگر شاغل در یک شرکت پیمانکاری، به دلیل گاز گرفتگی هنگام لایروبی کانال جمع آوری و هدایت فاضلاب (سیستم اگو) در بولوار بعثت این شهر خبر داد.

فوت دو کارگر هنگام لایروبی شبکه فالاب - اگو در مشهد

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، براساس اعلام روابط عمومی و امور فرهنگی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری مشهد سرآتشیار حسن نجمی گفت: امروز دوشنبه، پنجم اسفند ماه، با اعلام به سامانه ۱۲۵ آتش نشانی مبنی بر وقوع گرفتار شدن ۲ کارگر شاغل در یک شرکت پیمانکاری طرف قرارداد با شرکت آب و فاضلاب در درون تاسیسات زیرزمینی جمع آوری و هدایت شبکه فاضلاب (سیستم اگو) ستاد فرماندهی با توجه به حساسیت موضوع، بلافاصله گروه نجات و امداد ایستگاه شماره ۳ را به محل حادثه در خیابان ناصر خسرو اعزام کرد.

این مقام مسئول در آتش نشانی مشهد ادامه داد: با حضور نجاتگران در محل مشخص شد ۲ کارگر میان سال حین لایروبی کانال جمع آوری فاضلاب (سیستم اگو) به دلیل گازگرفتگی در عمق منهول کانال دچار مسمومیت شدید شده و از هوش رفته بودند که بلافاصله امدادگران آتش نشانی با استفاده از تجهیزات ویژه اقدام به تزریق هوا به داخل منهول فاضلاب کرده و همزمان این ۲ کارگر را با تجهیزات خاص به بیرون از کانال منتقل کردند.

نجمی افزود : پس از انتقال این افراد به سطح زمین و معاینه این ۲ نفر توسط تکنسین های اورژانس حاضر در صحنه، فوت این افراد به دلیل مسمومیت شدید تایید شد و با حضور عوامل انتظامی در محل، بررسی ها در خصوص علت اصلی این حادثه آغاز شد.

رئیس ایستگاه ۱۰ و ۳ آتش نشانی مشهد خاطرنشان کرد: با توجه به دهانه با قطر کم این نوع کانال ها و وجود گازهای سمی داخل منهول و کانال فاضلاب(سیستم اگو) تنفس افراد بدون تجهیزات حفاظت فردی حتی در مدتی کوتاه بسیار خطرناک بوده و به مرگ منتهی می شود و یکی فرضیه های احتمالی که منجر به این حادثه غم انگیز برای این ۲ کارگر شده، رعایت نکردن اصول ایمنی و ورود بدون تجهیزات حفاظت فردی به داخل این کانال فاضلاب می تواند باشد. بنابراین توصیه می گردد در هیچ شرایطی افراد فاقد تخصص و تجهیزات لازم حفاظت فردی داخل اینگونه کانال ها نشوند و در صورت بروز هرگونه حادثه در اسرع وقت با تلفن  ۱۲۵ تماس حاصل کنند.

کلید واژه :

فوت

،

لایروبی شبکه جمع آوری فاضلاب

،

اگو مشهد

،

شبکه فاضلاب مشهد

،

فاضلاب مشهد

ثبت نظرات
captcha