کد خبر : ۳۴۶۱۹۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

فوت حدود ۵۰ نفر بر اثر کرونا در قم

نماینده قم در مجلس درباره آخرین وضعیت ویروس کرونا در این شهر توضیحاتی ارائه داد.

فوت حدود ۵۰ نفر بر اثر کرونا در قم

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، احمد امیرآبادی فراهانی نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی در حاشیه جلسه علنی امروز (دوشنبه 5 اسفند) پارلمان  اظهار داشت: آمار مبتلایان به کرونا در قم نگران کننده است و این شهر از نظر شیوع ویروس کرونا وضعیت خوبی ندارد.

وی ادامه داد: عملکرد دولت در کنترل این ویروس ناموفق بوده است و به نظر می رسد مسئولان نمی خواهند مردم از این امر باخبر شوند تا به اضطراب مردم افزوده نشود.

امیرآبادی با بیان اینکه عملکرد دولت برای مواجهه با ویروس کرونا صفر است، گفت: در حال حاضر پرستاران لباس مناسب قرنطینه ندارند و با ترس و دلهره به بیماران رسیدگی می کنند. مشکلات فراوانی برای پرستاران به وجود آمده و امکانات کمی وجود دارد، همچنین قم با کمبود کیت های آزمایشگاهی مواجه است. 

نماینده مردم قم در مجلس تصریح کرد: آمار کسانی که به واسطه این بیماری فوت شده اند تا شب گذشته 32 نفر بوده و این آمار امروز به 50 نفر رسیده است. برخی نیز می گویند این آمار ربطی به بیماری کرونا ندارد اما آنهایی که در بیمارستان کامکار و فرقانی فوت شده اند قطعا به بیماری کرونا مبتلا بوده اند.

امیرآبادی با بیان اینکه روزانه 10 نفر در قم از بین می روند، گفت: متاسفانه سه هفته است کرونا به قم آمده و این موضوع دیر اعلام شده است.

وی با بیان اینکه اکنون بیش از 250 نفر در قم در قرنطینه هستند، ادامه داد: امکانات کافی در قم وجود ندارد و بسته های پیشگیری نیز هنوز به مردم نرسیده است، و در بعضی داروخانه ها نیز ماسک پیدا نمی شود.

امیرآبادی با بیان اینکه متأسفانه حتی جواب آزمایش دو تن از کودکان مثبت بوده است، گفت: جواب آزمایش کرونا رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم نیز مثبت بوده است و با توجه به وخامت اوضاع باید هر چه سریعتر جانشین ایشان انتخاب شود.

نماینده قم در مجلس افزود: در جلسه غیرعلنی از وزیر بهداشت درخواست کردم که قم را قرنطینه کند و حتی با وی دعوا کردم که چرا به مردم دروغ می گویید؟ زیرا شرایط اینگونه که به نمایندگان می گویید، نیست و وضعیت قم بحرانی تر از این صحبت هاست. همچنین به وزیر بهداشت گفتم شما که فرمانده عملیات نام گرفته اید، در قم حاضر شوید و از آنجا فرماندهی کنید.

وی با ابراز تأسف از اینکه دولت به مقدار کافی احساس نگرانی و بحران نمی کند، ادامه داد: درست است که باید آرامش را حفظ کنیم، اما نباید ابعاد بحران را به گونه ای تحت نظر قرار دهیم که گویی هیچ اتفاقی رخ نداده است.

 نماینده مردم قم گفت: دولت باید شرایط قرنطینه کردن شهر قم را ارزیابی و تکلیف را مشخص کند، البته بنده هیچ گونه اقدام ویژه ای از سوی دولت ندیدم.

امیرآبادی با بیان اینکه دولت به دنبال این است که اخبار را منتشر نکند تا مردم استرس نداشته باشند، افزود: شیوع ویروس کرونا قطعا به اقتصاد قم لطمه می زند.

وی درباره تعطیلی حرم حضرت معصومه(س) و مخالفت مراجع تقلید گفت: هیچیک از مراجع عظام تقلید مخالفتی با تعطیلی حرم نداشتند، زیرا موضوع جان مردم است، اما در این خصوص شورای تامین باید تصمیم بگیرد و تاکنون چنین تصمیمی به تولیت آستان مطهر ابلاغ نشده و با توجه به اینکه نمایندگان، عضو شورای تامین نیستند، باید منتظر شد تا آخرین تصمیمات توسط این شورا اتخاذ و به اطلاع رسانه برسد و ما نیز از طریق وزارت بهداشت موضوع را پیگیری می کنیم.

عضو هیات رئیسه مجلس بیان کرد: طی 48 ساعت گذشته 4 متخصص ریه به بیمارستان های قم اعزام شدند، اما آنها شبانه قم را ترک کردند.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: طبق گفته رئیس دانشگاه علوم پزشکی اولین فوتی های مشکوک به کرونا 24 بهمن فوت کرده اند و پس از آزمایش هایی که متخصصان اعزام شده از تهران روی آنها انجام داده اند، مشخص شد که این افراد مبتلا به کرونا بوده اند.

منبع : فارس

کلید واژه :

قرنطینه

،

شیوع کرونا

،

ویروس کرونا

،

شیوع ویروس کرونا

،

کرونا

،

چین

،

قرنطینه قم

،

قم

،

کووید19

،

کووید 19

،

مرگ و میر کرونا در ایران

ثبت نظرات
captcha