کد خبر : ۳۴۶۱۸۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

جداسازی آب شرب و غیرشرب ضروری است

در هیچ جای دنیا نداریم که آب تصفیه شده باکیفیت بالا در حوزه شرب، استحمام و موارد بهداشتی استفاده شود، باید جداسازی آب شرب و غیر شرب جدی گرفته شود.

جداسازی آب شرب و غیرشرب ضروری است

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، علی فرخزاد، معاون عمرانی استاندار قزوین در مراسم یکپارچه سازی شرکت های آبفای شهری و روستایی استان قزوین که امروز چهارم اسفند ماه در سالن اجتماعات شرکت برق قزوین برگزار شد، تصریح کرد: در مقطعی نیاز بود که آب و فاضلاب روستایی داشته باشیم اما اکنون با توجه به شرایط نیاز به یکپارچه سازی احساس می شد و یکپارچه سازی به نفع مردم خواهد بود.

وی افزود: از ظرفیت هر دو شرکت برای جبران نواقص استفاده می شود همچنین از ظرفیت های مالی این شرکت در حوزه روستایی بیشتر استفاده خواهد شد و نیروی انسانی نیز حتماً مورداستفاده بیشتری قرار خواهد گرفت و باید در انتصابات بین هر دو شرکت توازن برقرار شود.

به گزارش ایسنا، معاون عمرانی استاندار قزوین اظهار کرد: طی پنج سال آینده تعداد زیادی از نیروهای شرکت آب و فاضلاب شهری بازنشسته می شوند که باید برای این موضوع برنامه ریزی و نیروسازی خوبی صورت بگیرد تا کمبود نیروی انسانی نداشته باشیم.

وی اظهار کرد: برای ساختمان اداری این مجموعه نیز رایزنی لازم صورت گرفته و در محل موردنظر در حال تأسیس است، این ساختمان سال آینده افتتاح می شود و نیاز سخت افزاری را برآورده خواهد کرد.

فرخزاد بیان کرد: در بخش شهری درخواست داریم موضوع آب طالقان با اولویت آب رسانی به شهر آبیک به بهره برداری برسد، همچنین فرهنگ سازی استفاده از آب نیز باید مورد توجه جدی قرار گیرد، در این حوزه کم کار شده است، ما در هیچ جای دنیا نداریم که آب تصفیه شده باکیفیت بالا در حوزه شرب و بهداشتی استفاده شود و باید جداسازی آب شرب و غیر شرب عملی شود.

معاون عمرانی استاندار خاطرنشان کرد: در بافت فرسوده شهر قزوین مشکلات بسیار است و هرروز شاهد شکستگی هستیم این امر نیز باید موردتوجه قرار بگیرد، در تصفیه خانه فاضلاب های شهری و همچنین فاضلاب مناطق روستایی به ویژه در مکان هایی که با مسائل زیست محیطی در ارتباط است نیز مشکلات جدی وجود دارد که باید موردتوجه قرار گیرد.

کلید واژه :

جداسازی آب شرب و غیرشرب

،

شبکه آب آشامیدنی مجزا

،

شبکه آب

،

آب

ثبت نظرات
captcha