کد خبر : ۳۴۶۱۸۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

جمع آوری و امحای صحیح پسماند ویروس کرونا

مدیر کل دفتر مدیریت پسماند سازمان حفاظت محیط زیست ضمن اشاره به اینکه قوانین مشخصی برای جمع آوری و امحای پسماندهای عفونی بیمارستانی وجود دارد، تاکید کرد: لازم است که این قوانین در بیمارستان هایی که برای درمان مبتلایان به کروناویروس در نظر گرفته شده است با دقت بیشتری اجرایی شود.

جمع آوری و امحای صحیح پسماند ویروس کرونا

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، حسن پسندیده با اشاره به اینکه بر اساس منابع تولیدکننده پسماند، شیوه های مختلفی برای مدیریت آن ها پیش بینی شده است، اظهار کرد: برای مثال دستور العمل های مشخصی در زمینه جمع آوری و امحای پسماندهایی که در انتقال بیماری ها و عفونت ها تاثیرگذار هستند، وجود دارد.

وی با بیان اینکه وزارت بهداشت نیز ضوابط مشخصی برای ضدعفونی کردن تجهیزات و بی خطرسازی پسماندهای بیمارستانی دارد، تصریح کرد: نظارت بر حسن اجرای این ضوابط در بیمارستان ها و مراکز درمانی برعهده این وزارتخانه است.

مدیر کل دفتر مدیریت پسماند سازمان حفاظت محیط زیست در ادامه با بیان اینکه ابزارهایی که برای مبتلایان به کروناویروس مورد استفاده قرار می گیرند به دلیل آنکه می توانند سبب انتقال ویروس شوند جزو پسماندهای عفونی قلمداد می شوند، تصریح کرد: وزارت بهداشت و مراکز درمانی موظف هستند که تمهیدات لازم را برای عدم انتشار آلودگی آن ها به محیط بیرون اتخاذ کنند.

پسندیده افزود: چهار دسته پسماند اصلی اعم از پسماندهای عفونی، پسماندهای تیز و برنده، پسماندهای شیمیایی و دارویی و پسماندهای عادی در بیمارستان ها تولید می شود. برای مدیریت تمام این پسماندها و با توجه به اثری که روی محیط زیست دارند الزاماتی در مراحل جمع آوری، نگهداری، حمل و نقل، بی خطرسازی و امحا وجود دارد.

مدیر کل دفتر مدیریت پسماند سازمان حفاظت محیط زیست در پایان تاکید کرد: توصیه ما به کارکنان وزارت بهداشت و دانشگاه های علوم پزشکی این است که باتوجه به نوع ویروس کرونا ضوابطی که پیش از این برای مدیریت پسماندهای عفونی وجود داشته است را با دقت و تدابیری بیشتری اجرایی کنند.

کلید واژه :

سازمان محیط زیست

،

جمع آوری پسماند کرونا

،

امحای پسماند کرونا

،

پسماند

،

دولت ایران

،

شیوع کرونا

،

ویروس کرونا

،

شیوع ویروس کرونا

،

کرونا

،

ایران

،

کرونای ایران

ثبت نظرات
captcha