کد خبر : ۳۴۶۱۷۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

استفاده از دو روش درمانی نوین برای مبتلایان به کرونا

رئیس مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت گفت: امروز کمیته کشوری درمانی بیماری کروناویروس تشکیل شد و در آن در مورد مدرن ترین روش های درمانی در این خصوص صحبت و موافقت شد. از این پس این روش ها برای مبتلایان به کروناویروس استفاده خواهد شد.

استفاده از دو روش درمانی نوین برای مبتلایان به کرونا

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، دکتر محمدمهدی گویا با تاکید بر این نکته که تصمیم به قرنطینه شهرها تصمیم مناسبی نیست، گفت: تجربه قرنطینه سازی از قرن ها پیش صورت گرفته است که همواره به شکست خورده است. حتی قرنطینه سازی در شهر ووهان چین که شیوع کروناویروس از آنجا آغاز شد، کاری مبتنی بر علم نبود.

وی در ادامه سخنان خود بیان کرد: تاخیر در شناسایی مبتلایان به کروناویروس به صورت جهانی وجود داشته است چراکه تنها یک هفته است که سازمان بهداشت جهانی کیت تشخیصی برای این بیماری را در اختیار کشورها قرار داده است. البته ما پیش از این نیز با روش های مختلفی اقداماتی انجام داده بودیم.

وی درخصوص شناسایی منشأ بیماری در ایران خاطرنشان کرد: برای ارائه هرگونه اطلاعات بیشتر نیاز به زمان داریم. قم یک شهر توریستی است که روزانه هزاران توریست به آنجا وارد شده و خارج می شوند و نیز تعداد قابل توجهی ساکنین چینی دارد. نمی توان گفت چون قم شهری مرزی نیست نباید کروناویروس در آنجا شکل بگیرد. برای شناسایی منشأ ویروس از روز جمعه تیم بررسی اپیدمی لوژی در این استان مستقر است تا هرگونه اطلاعات جدید را به دست ما برساند.

گویا با اشاره به اینکه ماسک مختص به پزشک و بیمار است و استفاده آن به مردم عادی توصیه نمی شود، تصریح کرد: شست وشوی دست ها و رعایت آداب تنفسی برای جلوگیری از زنجیره انتقال بیماری بسیار موثر است. علت هجوم مردم به داروخانه ها برای تهیه ماسک تنها به دلیل نگرانی آنها از بیماری است که خوشبختانه با تمهیدات خاصی که وزارت بهداشت اندیشیده است، قرار است دسترسی مردم به ماسک آسان شده تا سودجویان در این اوضاع نتوانند از آب گل آلود ماهی بگیرند.

وی با بیان اینکه در شرایط بروز بیماری واگیر مردم به سختی قانع می شوند که بیماری به اندازه تصور آنها نگران کننده نیست، افزود: اکثر مبتلایان به بیماری سن بالایی داشته و یا بیماری زمینه ای داشته اند و سایر افرادی که به بیماری مبتلا شدند تنها شکل خفیف آن را تجربه کردند.

گویا در پاسخ به این سوال که چه کسانی باید به مراکز درمانی مراجعه کنند، تاکید کرد: مهمترین علامت کروناویروس تب بالا، سرفه خشک و تنگی نفس است البته این به آن معنا نیست که هر کسی این علامت ها را داشت باید فوراً به بیمارستان مراجعه کند. بلکه در وهله اول پزشک باید او را معاینه کرده و در صورت نیاز شخص را به بیمارستان ارجاع دهد.

وی همچنین خاطرنشان کرد: لزومی ندارد به محض مراجعه به مراکز درمانی متخصص ریه و یا عفونی بیمار را معاینه کند بلکه یک پزشک عمومی می تواند علائم را در بیمار شناسایی کند.

رئیس مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت درخصوص توقف پروازها از چین به ایران گفت: به محض اطلاع از وضعیت کشور چین با حمایت رئیس جمهور و هیات دولت پروازها از این کشور به ایران را متوقف کردیم و آخرین پروازی که مسافرانی را از چین به ایران آورد، پرواز بازگشت دانشجویان ایرانی ساکن در شهر ووهان چین بود که آن هم با رعایت نکات بهداشتی صورت گرفت و از آن پس پروازهای صورت گرفته تنها برای انتقال مواردی بار بود.

وی در ادامه سخنان خود درخصص نوع برخورد با خانواده مبتلایان به کروناویروس گفت: کسانی که آزمایش کروناویروس آنها مثبت بوده باشد هم خودشان و هم خانواده شان ظرف مدت ۱۴ روز تحت مراقبت قرار می گیرند.

کلید واژه :

دولت ایرن

،

شیوع کرونا

،

ویروس کرونا

،

شیوع ویروس کرونا

،

کرونا

،

ایران

،

قربانی کرونا

،

فوتی کرونا

،

روش درمانی نوین کرونا

،

درمان کرونا

ثبت نظرات
captcha