کد خبر : ۳۴۶۱۶۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

آزمایش گران ویروس کرونا برای بیماران بد حال است

رییس مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت گفت: آزمایش ویروس کرونا مخصوص کسانی است که حال عمومی بدی دارند و معمولا کشف موارد اولیه بیماری با موارد مرگ ناشی…

آزمایش گران ویروس کرونا برای بیماران بد حال است

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، محمد مهدی گویا در برنامه گفت وگوی ویژه خبری درباره موارد ابتلا به ویروس کرونا افزود: این عفونت با بسیاری از عفونت های تنفسی دیگر اشتباه گرفته می شود. یعنی علائم بالینی آنها یکی است و هیچکس نمی تواند از روی علائم ظاهری بیمار بگوید فرد به آنفلوآنزا یا ویروس کرونا یا سرماخوردگی ساده مبتلاست و این موضوع فقط با آزمایش مشخص می شود. وقتی بیمار بدحال باشد، این آزمایش برای او انجام می شود و این کار در همه دنیا به همین شکل است. اگر قرار باشد برای هر شخصی با علائم سرماخوردگی ساده هم چنین آزمایش گرانی انجام شود، در هیچ کشوری امکان پذیر نیست و معمولا کسانی که به ویروس کرونا مبتلا می شوند بین ۶ تا ۷ روز علائم کمی دارند و بعد از آن بدحال می شوند. تفاوت آنفلوآنزا با کرونا این است که ویروس کرونا در این بازه زمانی ممکن است خفیف بوده و سپس شدید شود.

وی ادامه داد: اکثر افرادی که به این عفونت مبتلا می شوند، کم علامت هستند و تحت مراقبت قرار می گیرند. برای ما این مهم است که این اطمینان خاطر را به مردم بدهیم که با تمام امکانات خود جلوی این بیماری ایستاده ایم و حتی از یک بیمار هم چشم پوشی نمی کنیم. در چین هم در این زمینه بسیار سخت گیرانه اقدام شده و ما هم این کار را انجام دادیم. ظرف دو ساعت، بیمارستان قم را تبدیل به بیمارستانی کردیم که فقط بیماران مشکوک به علائم تنفسی در آنجا بستری شوند.

قرنطینه سازی در همه دنیا شکست خورده است

رییس مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت گفت: تجربه قرنطینه سازی سال ها پیش در برخی جاهای دنیا انجام شده و شکست خورده است. حتی در ووهان چین هم ابتدا تصمیم گرفتند این کار را انجام بدهند، اما بعد از مدت کوتاهی مشاهده کردند این کار علمی نیست و مبتنی بر منطق خاصی نبوده و به جز اینکه مردم را وحشت زده کند، نتیجه ای ندارد.

کیت تشخیصی کرونا را داریم

گویا اظهار کرد: در شناسایی بیماران در همه دنیا تاخیر اتفاق می افتد. تنها یک هفته است که سازمان جهانی بهداشت، کیت تشخیصی این بیماری را در اختیار کشورها قرار داده است. ما هم این کیت را داریم. البته قبل از این هم کارهایی انجام دادیم و دو آزمایشگاه مدرن دنیا را در این زمینه در اختیار داریم و افراد شاغل در این آزمایشگاه ها از برجسته ترین افراد در جهان هستند.

ادامه دارد..

کلید واژه :

دولت ایران

،

شیوع کرونا

،

ویروس کرونا

،

شیوع ویروس کرونا

،

کرونا

،

ایران

،

قربانی کرونا

،

فوتی کرونا

،

مرگ و میر کرونا

،

آزمایش ویروس کرونا

ثبت نظرات
captcha