کد خبر : ۳۴۶۱۶۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

موج مرگبار آنفلوانزا در آمریکا

در شرایطی که توجه رسانه ها و مردم در سراسر جهان به اخبار کروناویروس معطوف شده، شیوع بی سابقه آنفلوانزا در آمریکا و تلفات بالای کودکان، متخصصان این کشور را سردرگم…

موج مرگبار آنفلوانزا در آمریکا

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، به گزارش تارنمای سی ان ان، مرکز پیشگیری و کنترل بیماری های آمریکا دیروز (۲ اسفند) خبر داد که در جریان این فصل شیوع آنفلوآنزای نوع بی تاکنون ۱۰۵ کودک جان باخته اند که این آمار از سال ۲۰۰۴ میلادی تاکنون (به استثناء شیوع جهانی سال ۲۰۰۹) بی سابقه بوده است.

به گفته مرکز مزبور، در شیوع امسال آنفلوآنزا، تعداد بیماران کودک و بزرگسال به نحوی غیر عادی بیش از سالمندان بوده و برای نخستین بار در ۲۵ سال گذشته این نوع ویروس، زودهنگام و وسیع در آمریکا شایع شده است.

متخصصان با تاکید بر ضرورت واکسیناسیون، هنوز به علت تغییر زمانی شیوع امسال پی نبرده و با توجه به قدرت کنونی آن، احتمال می دهند که شیوع آن تا اوائل بهار نیز ادامه داشته باشد.

آنفلوآنزا عفونت تنفسی واگیرداریست که ویروس آنفلوآنزا در بینی، گلو و گاهی هم ریه ایجاد می کند. این بیماری شروعی ناگهانی دارد و می تواند بیماری خفیف یا شدید با علائمی مانند تب، گلودرد، بدن درد، خستگی، سردرد، آبریزش و زکام، بی اشتهایی، سرفه، دل درد و گاهی تهوع و استفراغ همراه باشد.  

کلید واژه :

شیوع آنفلوانزا

،

آمریکا

،

آنفلوانزا

ثبت نظرات
captcha