کد خبر : ۳۴۶۱۵۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

افزایش مصرف آب تهران

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران با بیان اینکه مصرف آب تهران از مرز 3 میلیون مترمکعب عبور کرد که این اتفاق در فصل زمستان اولین بار است که رخ می دهد، گفت: در حال حاضر افت فشار آب در تهران نداریم، اما اگر مصرف این گونه باشد در تابستان با مشکل مواجه می شویم.

افزایش مصرف آب تهران

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، محمدرضا بختیاری در پاسخ به این سوال که آبا با توجه به نزدیک شدن به ایام نوروز و افزایش مصرف آب در تهران افت فشار آب در این ایام اعمال خواهد شد، گفت: در حال حاضر هیچ نقطه ای از تهران افت فشار آب اعمال نمی شود و در حال حاضر با فشار حداکثری، آب شرب تهران را تأمین می کنیم.

وی ادامه داد: مصرف آب شرب تهران نسبت به سال قبل 5 درصد افزایش یافته است و البته با نزدیک شدن به ایام نوروز افزایش مصرف آب شرب طبیعی است، اما امسال با عبور از 3 میلیون مترمکعب تا حدودی این موضوع غیرطبیعی می شود.

بختیاری با تأکید بر اینکه مطرح شدن بیماری کرونا مصرف آب شرب تهران نیز به دلیل رعایت مسائل بهداشتی از سوی مردم افزایش یافته است، گفت: با مطرح شدن بیماری کرونا مردم به دلیل رعایت مسائل بهداشتی از آب شرب برای شست وشوی بیشتر استفاده می کنند که همین مسأله تا حدودی مصرف آب را بالا برده است که البته باید هم این اقدام صورت بگیرد و طبیعی است و مردم حق دارند تمام جوانب بهداشتی را رعایت کنند.

به گفته مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران در حال حاضر مصرف آب شرب تهران از مرز 3 میلیون مترمکعب عبور کرده و به 3 میلیون و 100 هزار مترمکعب رسیده است.

وی ادامه داد: مصرف آب شرب تهران همواره در فصل زمستان به 2 میلیون و 800 هزار مترمکعب می رسید اما این روزها به 3 میلیون و 100 هزار مترمکعب رسیده است، پس اگر مصرف آب در فصل زمستان این گونه افزایش یابد قطعاً این مصرف در فصل تابستان بیش از این خواهد بود و باید عنوان شود که در تابستان با این روند افزایش مصرف آب به مشکل خواهیم خورد.

کلید واژه :

مصرف آب تهران

،

مصرف آب

،

تهران

ثبت نظرات
captcha