کد خبر : ۳۴۶۱۵۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

امکان تست ابتلا به کرونا تنها در سه ایالت آمریکا وجود دارد

یک پایگاه خبری هشدار داد که تنها سه ایالت در آمریکا هستند که قابلیت تست مبتلایان به ویروس کرونا را دارند.

امکان تست ابتلا به کرونا تنها در سه ایالت آمریکا وجود دارد

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، یک منبع آمریکایی به پایگاه خبری «رد باکس گلوبال» خبر داد که تنها سه ایالت آمریکا ظرفیت تست ابتلا به ویروس کرونا را دارند.

این منبع اضافه کرد: «تنها سه ایالت کالیفرنیا، نبراسکا و ایلینویز قابلیت انجام تست کرونا ویروس را دارند.»

روزنامه آمریکایی نیویورک تایمز نیز روز جمعه گزارش داد که تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در آمریکا تا روز جمعه به دست کم 34 نفر رسیده که 11 نفر از آنها مسافران کشتی کروز «دایموند پرینسس» بودند.

وزارت بهداشت ژاپن روز گذشته گزارش داده بود که دو مسافر میانسال کشتی کروز دایموند پرینسس که به دلیل ابتلا به ویروس کرونا بستری شده بودند، جان خود را از دست دادند. ابتلای ۶۲۱ نفر از مسافران این کشتی به یوروس کرونا مورد تأیید قرار گرفته بود.

ویروس کرونا که نام علمی آن «کووید ۱۹» است، از طریق تنفس و تماس هم منتقل می شود و همین امر کنترل آن را دشوار کرده است. این ویروس، بیماری «سندرم زجر تنفسی حاد» یا ARDS را در فرد مبتلا ایجاد می کند، یک بیماری خطرناک و نارسایی دستگاه تنفسی است که با گسترش سریع التهاب و عفونت در ریه ها شروع می شود. در ادامه، به دلیل پر شدن کیسه های هوایی شُش ها از مایع میان بافتی، اکسیژن کافی به فرد نمی رسد و در صورت عدم رسیدگی به موقع بیمار با خطر مرگ مواجه خواهد بود.

منبع : فارس

کلید واژه :

دولت چین

،

شیوع کرونا

،

ویروس کرونا

،

شیوع ویروس کرونا

،

کرونا

،

چین

،

امکان تست ابتلا به کرونا

ثبت نظرات
captcha