کد خبر : ۳۴۶۱۴۷
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

آخرین وضعیت ویروس کرونا یا کووید 19 در جهان

همزمان با اعلام فوت دو نفر در ایران به دلیل ابتلا به ویروس کرونا، آمارهای رسمی نشان می دهد تا صبح امروز پنجشنبه ۲ هزار و ۱۳۱ تن در جهان به دلیل ابتلا به این بیماری…

آخرین وضعیت ویروس کرونا یا کووید 19 در جهان

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، به گزارش ایرنا از سازمان بهداشت جهانی، تا بامداد امروز پنجشنبه ۷۵ هزار و ۲۰۴ نفر در جهان به ویروس کرونا مبتلا شده اند که از این میان ۷۴ هزار و ۶۷۹ تن آنها در چین هستند.

گزارش ها حاکی است شمار کشته های این بیماری نیز ۲ هزار و ۱۳۱ نفر رسیده است که ۲ هزار و ۱۱۸ نفر آنها در چین هستند، همزمان اعلام شده است ۱۶ هزار و ۳۲۹ نفر هم که به این ویروس مبتلا شده بودند درمان شده اند.

اما در چین به عنوان کانون ویروس کرونا آمارها امروز هم مانند چند روز گذشته امیدوار کننده تر بود به طوری کمیسیون بهداشت این کشور اعلام کرد در ۲۴ ساعت گذشته تنها ۳۹۹ تن به امار مبتلایان اضافه شده است رقمی که در روزهای گذشته دستکم به بالای دو هزار نفر می رسید.

گزارش های کمیته ملی بهداشت و سلامت چین حاکی است از مجموع ۳۹۹ نفری که در ۲۴ ساعت گذشته به کرونا مبتلا شده اند ۳۵۴ تن انها در استان هوبی و ۴۵ مورد جدید نیز در مناطق غیر از هوبی تایید شده است و به این ترتیب برای شانزدهمین روز متوالی روند نزولی نمایان است.

آمارها حاکی است همچنین برای سومین روز متوالی موارد تازه تایید شده در مناطقی غیر از هوبی به زیر ۱۰۰ نفر کاهش یافته است علاوه بر این اطلاعات رسمی منتشر شده از سوی کمیته های بهداشت و سلامت استان های مختلف چین نشان می دهد در بسیاری استان ها از جمله لیائونینگ، شانگهای، فوجیان، جیانگ سو، شین جیانگ، نینگ شیا، چینگ های، شان شی، مغولستان داخلی، تبت، یون نان و گویی جوئو، هیچ مورد تایید جدیدی در دو روز گذشته ثبت نشده است.

اما این ویروس در کشور دیگر هم تلفات و قربانیانی داشته است  امارها حاکی است تا صبح روز پنجشنبه در ژاپن ۷۱۰ نفر مبتلا شده و مرگ سه تن هم ثبت شده است.

علاوه بر ژاپن در کره جنوبی هم ۱۰۴ مبتلا و ۱ مرگ،  سنگاپور ۸۴ مبتلا،  هنگ کنگ ۶۶ مبتلا و ۲ مرگ،  تایلند ۳۵ مبتلا،  تایوان ۲۴ مبتلا و ۱ مرگ،  مالزی ۲۲ مبتلا و آلمان هم ۱۶ مبتلا ثبت شده است.

بر اساس این گزارش ها در ویتنام ۱۶،  استرالیا و آمریکا هر کدام ۱۵،  فرانسه ۱۲،  ماکائو ۱۰،  امارات ۹ و انگلستان هر کدام ۹،  کانادا ۸ و فیلیپین هم ۳ مبتلا و ۱ مرگ گزارش شده است.

گزارش ها حاکی است در ایتالیا نیز ۳ مبتلا،  ایران ۲ مرگ،  روسیه ۲ مبتلا، اسپانیا ۲ مبتلا و کشورهای بلژیک، کامبوج، مصر، فنلاند، نپال، سریلانکا و سوید هر کدام ۱ مورد ابتلا به ثبت رسیده است.

کلید واژه :

دولت چین

،

شیوع کرونا

،

ویروس کرونا

،

شیوع ویروس کرونا

،

کرونا

،

چین

،

ویروس کرونا

،

وضعیت جهانی کرونا

ثبت نظرات
captcha