کد خبر : ۳۴۶۱۴۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

خطر ویروس کرونا یا کووید 19 در کدام گروه سنی بیشتر است

طبق گزارش مقامات بهداشتی چین از زمان شیوع ویروس جدید کرونا در این کشور، کمترین آمار مرگ و میر مربوط به گروه سنی زیر ۹ سال است.

خطر ویروس کرونا یا کووید 19 در کدام گروه سنی بیشتر است

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، طبق گزارش مقامات بهداشتی چین از زمان شیوع ویروس جدید کرونا در این کشور، کمترین آمار مرگ و میر مربوط به گروه سنی زیر ۹ سال است.

در اواخر دسامبر ۲۰۱۹ در یکی از شهر های بزرگ کشور چین به نام شهر ووهان شیوع یک ویروس مرگبار گزارش شد که براساس شکل ظاهری آن دانشمندان نام ویروس کرونا را برای آن انتخاب کردند و نامی که سازمان جهانی بهداشت (WHO) روی کروناویروس جدید گذاشته، COVID-19 است.

کرونا نوعی ویروس است که باعث ایجاد عفونت در بینی، سینوس ها و دستگاه تنفس فوقانی می شود. این بیماری براساس گزارش های مقامات بهداشت چین علاوه بر شهر ووهان در ۲۹ استان و منطقه این کشور مشاهده شده است.

گفتنی است؛ ویروس کرونا علاوه بر کشور چین بسیاری های کشورهای جهان را درگیر کرده است و در کشورهایی همچون: تایلند، تایوان، سنگاپور، هنگ کنگ،مالزی،عربستان، استرالیا، بریتانیا، آلمان، ژاپن، ماکائو، کره جنوبی، تاجیکستان، هند، مکزیک، فرانسه، آمریکا و کانادا افراد مبتلا به ویروس کرونا مشاهده شده اند.

منشا کرونا ویروس

ویروس کرونا برای اولین بار توسط یک ویروس شناس به نام کئو پون در دانشکده بهداشت چین رمزگشایی شد. کئو پون عقیده دارد که کرونا یک بیماری زونوتیک (بیماری هایی که از حیوان به انسان منتقل می شوند) است. محققان معتقد هستند که ویروس کرونا از سوپ خفاش که یک غذای پرطرفدار در شهر ووهان است به انسان انتقال یافته است.

ساخت واکسن آزمایشی ویروس کرونا

دانشمندان تاکنون نتوانسته اند درمان دارویی برای جلوگیری از ابتلا به ویروس کرونا پیدا کشف کنند. البته یک شرکت مستقر در ایالات متحده که برای توسعه درمان بیماری های هپاتیت C و HIV تلاش می کند با همکاری بیمارستان دوستی چین و ژاپن قرار است دارویی ضد ویروس به نام "رمدسیویر" (remdesivir) را به زودی در شهر ووهان بر روی انسان آزمایش کند.

با رعایت چند نکته بهداشتی ساده مانند: شستن مرتب دست ها با صابون، پوشاندن دهان و بینی خود هنگام عطسه یا سرفه، خودداری کردن از تماس با افرادی که علائمی شبیه آنفلوانزا دارند و عدم تماس محافظت نشده با حیوانات وحشی و اهلی می توان خطر ابتلا به این ویروس را کاهش داد.

پس از آن، سازمان جهانی بهداشت در بیانیه ای اعلام کرد که تا ۱۸ ماه آینده واکسن ویروس کرونا ساخته و وارد بازار جهانی می شود.
دکتر آنتونی فاوسی، مدیر مؤسسه ملی آلرژی و بیماریهای عفونی در انستیتوی ملی بهداشت (NIH)، گفت: آزمایش اولیه این واکسن به احتمال زیاد در ماه آوریل آغاز می شود.

آمادگی غول های اینترنتی برای مبارزه با ویروس کرونا

طبق اعلام سازمان جهانی بهداشت، این سازمان با غول های اینترنتی جهان برای مبارزه با کرونا ویروس، وارد همکاری شده است. این همکاری به این صورت است که شرکت های اینترنتی با اطلاعات نادرستی که درباره گسترش ویروس کرونا در شبکه های مجازی منتشر می شود، مبارزه کنند. در همین راستا گوگل موافقت کرده تا اخبار و اطلاعات سازمان جهانی بهداشت را در صدر نتایج جستجوی خود قرار دهد تا افرادی که در حال جستجو برای به دست آوردن اطلاعاتی درباره این ویروس هستند، در سریع ترین زمان به اطلاعات درست و معتبر دست یابند.

آخرین آمار قربانیان کرونا

به نقل از رویترز، مقامات چینی اعلام کردند آمار تلفات ویروس کشنده کرونا در چین در پایان روز سه شنبه ۱۸ فوریه (۲۹ بهمن) به ۲۰۰۴ نفر رسید.

به گفته مقامات چین تاکنون تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در این کشور به ۷۴ هزار و ۱۸۵ رسیده است.

ویروس کرونا کدام گروه سنی را مبتلا می کند؟

طبق گزارش مجله انجمن پزشکی آمریکا، میانگین سنی افراد آلوده به این ویروس بین ۴۹ تا ۵۶ سال و شمار کودکان آلوده بسیار اندک است.
علاوه بر یک نوزاد تازه متولد شده در ووهان که به این ویروس مبتلا شده بود، یک نوزاد شش ماهه در سنگاپور و یک کودک هشت ساله اهل ووهان که در حال حاضر در استرالیا است نیز به کرونا آلوده شده اند.

مطالعه جدید مرکز پیشگیری و کنترل بیماری چین نشان می دهد از زمان شیوع ویروس جدید کرونا در این کشور، کمترین آمار مرگ و میر مربوط به گروه سنی زیر ۹ سال و بیشترین آن متعلق به افراد بالای ۸۰ سال بوده است.
نتایج این مطالعه همچنین نشان می دهد، میزان مرگ و میر ناشی از ویروس کرونا در میان مردان (۲/۸ درصد) بیشتر از زنان (۱/۷ درصد) است.

کلید واژه :

دولت چین

،

شیوع کرونا

،

ویروس کرونا

،

شیوع ویروس کرونا

،

کرونا

،

چین

،

ویروس کرونا

،

گروه سنی

ثبت نظرات
captcha