کد خبر : ۳۴۶۱۲۸
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

ساخت هواپیمای خورشیدی که یک سال بی وقفه پرواز می کند

یک هواپیمای خورشیدی که می تواند یک سال بی وقفه در آسمان پرواز کند، با موفقیت پرواز آزمایشی خود را انجام داد.

ساخت هواپیمای خورشیدی که یک سال بی وقفه پرواز می کند

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، و به نقل از نیواطلس، هواپیمای PHASA-۳ که توسط شرکت بی ای ای سیستمز تولید شده دارای موتوری برقی است و از قابلیت پرواز بی وقفه در آسمان از طریق دریافت انرژی خورشیدی برخوردار است.

پرواز آزمایشی این هواپیما با همکاری نیروی هوایی ارتش استرالیا در جنوب این کشور انجام شد. هواپیمای یادشده که در سال ۲۰۱۹ تولید شده دارای بال های بلندی است و گفته می شود در آینده می توان مدت زمان پرواز آن را باز هم افزایش داد.

این هواپیما می تواند برخی وظایف ارتباطی ماهواره ها را بر عهده بگیرد و این در حالی است که هزینه ساخت و نگهداری آن به مراتب کمتر از ماهواره هاست. از جمله دیگر کارکردهای این هواپیما می توان به اجرای برنامه های نظامی و غیرنظامی ، از جمله نظارت ، ارتباطات ، امنیت ، سنجش از دور ، کنترل محیط زیست ، ردیابی آتش سوزی جنگل ها و نظارت دریایی اشاره کرد.

طول بال این هواپیما ۳۵ متر است و در تولید آن از ساختار یکپارچه کامپوزیتی کربنی استفاده شده است. وزن این هواپیما هم ۱۵۰ کیلوگرم است. این هواپیما می تواند تا ارتفاع ۲۱ هزار متری از سطح زمین بالا برود و با سرعت حداکثر ۱۴۵ کیلومتر در ساعت حرکت کند.

کلید واژه :

هواپیمای خورشیدی

،

انرژی خورشیدی

ثبت نظرات
captcha