کد خبر : ۳۴۶۱۲۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

شناسایی افراد مبتلا به کروناویروس با تلفن همراه در سنگاپور

اخیرا هزاران نفر در چین و برخی کشورهای جهان به ویروسی به نام کروناویروس که اکنون COVID-۱۹ نام گرفته مبتلا شده اند اخیرا در سنگاپور از یک سیستم هوشمند مجهز به دوربین های حرارتی رونمایی شده که برای تشخیص تب مسافران مورد استفاده قرار می گیرد.

شناسایی افراد مبتلا به کروناویروس با تلفن همراه در سنگاپور

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، یکی از مهمترین وسایل برای شناسایی افراد مبتلا به این ویروس دماسنج است و چک کردن معمولاً با قرار دادن آن در مقابل پیشانی هر فرد انجام می شود. اما این روش جالبی نیست چرا که نه تنها وقت گیر است بلکه سبب می شود افراد کنار یکدیگر جمع شوند و این کار احتمال انتقال ویروس را افزایش می دهد.

به تازگی، سیستم های جامع اطلاعات سلامت سنگاپور(IHIS) و شرکتی به نام "کرونی کر"(KroniKare) یک سیستم جدید غربالگری برای سنجش تب مسافران توسعه داده اند که این سیستم مجهز به یک تلفن هوشمند و دوربین های حرارتی و لیزری است و توسط آنها قادر به اندازه گیری دمای بدن افراد است. این فناوری می تواند سرعت عبور مسافران در مراکز و مکان های مختلف را افزایش دهد و امکان انتقال ویروس را کاهش دهد.

سیستم مذکور "آی ترمو"(iThermo) نام دارد و درون این سیستم یک تلفن هوشمند تعبیه شده است و می توان سیستم مذکور را بر روی درب ورودی مراکز مختلف نصب کرد.

سیستم مذکور با کمک فناوری هوش مصنوعی حتی قادر به اندازه گیری دمای بدن افرادی که کلاه، عینک و ماسک صورت پوشیده اند نیز است.

هنگامی که افراد از کنار این سیستم عبور می کنند دوربین های حرارتی و لیزری این سیستم با دیدن پیشانی افراد دمای بدن آنها را اندازه می گیرند.

سیستم یاد شده تاکنون در دو بیمارستان سنگاپور مورد آزمایش قرار گرفته است و اگر شیوع این ویروس همچنان ادامه داشته باشد احتمالا سیستم آی ترمو در تمام مکان ها نصب خواهد شد تا توسط آن بتوانند افراد مبتلا به ویروس کرونا را از افراد سالم جدا کنند.

کلید واژه :

دولت چین

،

شیوع کرونا

،

ویروس کرونا

،

شیوع ویروس کرونا

،

کرونا

،

چین

،

کروناویروس

،

تلفن همراه

،

سنگاپور

ثبت نظرات
captcha