کد خبر : ۳۴۶۱۲۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

فاویپیواویر داروی ضد ویروس و انتقال پلاسما برای مقابله با کروناویروس یا کووید-۱۹

متخصصان در ادامه آزمایشات خود به منظور ساخت دارویی موثر برای مقابله با کروناویروس از امیدبخش بودن نتایج دو گزینه درمانی خبر دادند.

فاویپیواویر داروی ضد ویروس و انتقال پلاسما برای مقابله با کروناویروس یا کووید-۱۹

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، همزمان با شیوع کروناویروس در چین و برخی از کشورهای دیگر متخصصان در حوزه علوم پزشکی آزمایشات خود برای یافتن روش درمانی موثری را آغاز کرده اند که تاکنون نتایج بدست آمده از آزمایش روی داروی ضد ویروس و انتقال پلاسما امیدوارکننده بوده است.

گروهی از پزشکان چینی در آزمایشات خود روی نوعی داروی ضد ویروسی، به اثربخشی آن روی نمونه های حیوانی پی بردند. همچنین در روش درمانی دیگر انتقال پلاسما از افراد مبتلا به کووید-۱۹ که بهبود پیدا کرده اند، به بیماران موثر بوده است. پزشکان امیدوارند با این روش بتوان سیستم ایمنی بیمار دریافت کننده پلاسما را تقویت کرد.

داروی ضد ویروسی با نام remdesivir معرفی شده است. هرچند در حال حاضر هیچ یک از صنایع دارویی در جهان مصرف آن را تایید نکرده اند. این درحالیست که شرکت دارویی Gilead ادعا کرده است که این دارو به بیماران چینی آلوده به کروناویروس داده می شود چرا که در حال حاضر درمان تایید شده ای وجود ندارد.

علاوه بر این، محققان در بررسی های خود دریافتند داروی remdesivir از بروز بیماری در میمون های آلوده به کروناویروس سندرم تنفسی خاورمیانه پیشگیری می کند.

به گزارش هلث دی نیوز، همچنین گروهی از پزشکان چینی از تلاش برای بررسی روش درمانی دیگر به منظور مقابله با کووید-۱۹ خبر داده اند که در آن پلاسمای خون بهبودیافتگان کروناویروس به افرادی که در حال حاضر با این ویروس درگیر هستند تزریق می شود.

کلید واژه :

دولت چین

،

شیوع کرونا

،

ویروس کرونا

،

شیوع ویروس کرونا

،

کرونا

،

چین

،

درمان کرونا

،

داروی درمان کرونا

،

داروی ضد ویروس

،

انتقال پلاسما

،

کروناویروس

،

فاویپیواویر

ثبت نظرات
captcha