کد خبر : ۳۴۶۱۱۷
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

حذف ۹۰۰۰ پست سازمانی شرکت های آب و فاضلاب

معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور گفت: ۹ هزار پست سازمانی با ادغام شرکت های آب و فاضلاب روستایی و شهری در کشور حذف می شود.

حذف ۹۰۰۰ پست سازمانی شرکت های آب و فاضلاب

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، مسعود خشایی عصر دوشنبه در مراسم ادغام شرکت های آب و فاضلاب شهری و روستایی مازندران با بیان اینکه تمامی شهرهای مازندران و ۷۷ درصد جمعیت روستایی استان از نعنت آب آشامیدنی سالم بهره بردار هستند، اظهار داشت: در ایام قابل توجهی از سال، جمعیت موجود در استان افزایش می یابد در حالی که منابع آب ثابت است.

وی با اشاره به میانگین برخورداری مازندران از طرح های فاضلاب نسبت به کشور پایین است، گفت: اولین طرح فاضلاب بهداشتی مازندران در بابل و آمل اجرا شده است و باید با تأمین منابع مالی، شمار شهرهای بهره مند از طرح های بهداشتی فاضلاب را افزایش دهیم زیرا اهمیت اجرای این طرح در مازندران بسیار بالا است.

خشایی با عنوان اینکه شرکت آب و فاضلاب روستایی با ساحتار دولتی از ساختار جهاد کشاورزی به آبفا منتقل شد، گفت: در حوزه شهری نیز آب و فاضلاب شهری مشغول فعالیت بوده است.

معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور با اشاره به چالش های متعدد فراروی در دو شرکت آب و فاضلاب روستایی و شهری اظهار داشت: طبق مطالعات صورت گرفته در بین کشورهای مختلف دنیا، هیچ جا تفکیکی بین خدمات شرکت های اب و فاضلاب شهری و روستایی وجود ندارد.

خشایی با اشاره به یکپارچه سازی شرکت های آب و فاضلاب شهری و روستایی، استفاده از پتانسیل نیروی انسانی توانمند در راستای سیاست های کلان کشور را از جمله اهداف ادغام و یکپارچه سازی بیان کرد و گفت: اجرای این طرح مورد استقبال مقام های مسئول کشوری قرار گرفته است و طبق مصوبه شورای عالی اداری و هیئت وزیران، شرکت های آب و فاضلاب یکپارچه شده است.

وی یادآور شد: با اصلاح در اساسنامه شرکت ها، ساختار سازمانی متناسب طراحی و ابلاغ شده و زیرساخت های لازم برای تشکیل شرکت های آب و فاضلاب استانی مهیا شده و ۹ هزار پست سازمانی حذف شد است.

وی با بیان اینکه آب و فاضلاب شهری و روستایی نداریم، گفت: با اجرای طرح یکپارچه سازی، هزینه های دولت کاهش می یابد و ۹۰۰۰ پست سازمانی حذف می شود و سه هزار کارمند شناسه دار در قالب غیردولتی ساماندهی می شوند.

کلید واژه :

حذف پست سازمانی

،

شرکت های آب و فاضلاب

ثبت نظرات
captcha