کد خبر : ۳۴۶۱۱۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

شمار قربانیان کرونا در چین به ۱۶۶۵ نفر رسید

چین در تازه ترین آمار خود از تلفات کرونا اعلام کرد که شمار قربانیان آن در داخل این کشور به ۱۶۶۵ نفر و تعداد مبتلایان به ۶۸ هزار و ۵۰۰ نفر رسیده است.

شمار قربانیان کرونا در چین به ۱۶۶۵ نفر رسید

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران،  چین در تازه ترین آمار خود از تلفات کرونا اعلام کرد که شمار قربانیان آن در داخل این کشور به ۱۶۶۵ نفر و تعداد مبتلایان به ۶۸ هزار و ۵۰۰ نفر رسیده است.

به گزارش یکشنبه رویترز، کمیسیون بهداشت ملی چین اعلام کرد که در روز شنبه، ۲۰۰۹ مورد به شمار مبتلایان اضافه شده و ۱۴۲ نفر دیگر نیز بر اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست دادند.
شمار مبتلایان و قربانیان عمدتا مربوط به استان «هوبی» است که ویروس کرونا ابتدا از آنجا شیوع پیدا کرد.
چین پیش از این نیز تجربه شیوع ویروس مرگبار سارس را در سال ۲۰۰۳ از سر گذرانده بود. سارس باعث بیماری حاد تنفسی می شود که در آن سال حدود ۷۵۰ نفر را کشت.
ویروس کرونا تاکنون تأثیرات زیان بار ویروس کرونا بر اقتصاد چین به ویژه صنعت گردشگری آن کشور داشته است. به اعتقاد کارشناسان، خسارت های این ویروس بر اقتصاد گردشگری تا سال ۲۰۲۱ ادامه خواهد داشت.
خارج از چین نیز حدود ۵۰۰ مورد ابتلا به کرونا شناسایی شده و چهار نفر در ژاپن، هنگ کنگ، فیلیپین و فرانسه به دلیل بیماری بر اثر این ویروس جان خود را از دست داده اند.

کلید واژه :

دولت چین

،

شیوع کرونا

،

ویروس کرونا

،

شیوع ویروس کرونا

،

کرونا

،

چین

،

تلفات کرونا

ثبت نظرات
captcha