کد خبر : ۳۴۶۱۱۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

رونمایی از پهپاد زیست محیطی

امروز در حاشیه بیست و یکمین همایش ملی واحدهای صنعتی و خدماتی سبز، پهپاد زیست محیطی توسط عیسی کلانتری رییس سازمان محیط زیست رونمایی شد. 

رونمایی از پهپاد زیست محیطی

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، محمد جعفری مدیر عامل شرکت دانش بنیان رایان نو در مراسم رونمایی این پهپاد گفت: این پهپاد عمود پرواز است که توانایی ۴ ساعت پرواز مداوم دارد، همچنین دوربین اسکن بر روی آن نصب شده و توانایی ارسال فیلم و عکس را به طور همزمان دارد. 
وی افزود: دوربین RGV بر روی آن نصب شده که قابلیت تشخیص هر شیء که چشم قادر به دیدن آن نیست را دارد. مثلا اگر حیوانی پشت سنگی باشد این دوربین توانایی دیدن آن را دارد. 
جعفری با اشاره به اینکه می توانیم پرنده را  در فاصله ١٠٠ متری رصد کنیم، گفت: این پهپاد قادر به تصویر برداری از تمام سرزمین با اولویت محیط زیست است و قرار است برای اولین بار کرخه، هیرمند، بندرانزلی و میانکاله توسط این پهپاد رصد و پایش شود. 
وی اظهارداشت: امروزه پایش محیط زیست با ابزارهای قدیمی قابل انجام نیست و نیازمند پایش با ابزارهای نوین هستیم که بر این اساس سه محصول را برای سازمان حفاظت محیط زیست تهیه کردیم که این پهپاد در همین راستا تهیه شده است. 
جعفری افزود: همچنین سامانه سنجش از راه دور را برای سازمان حفاظت محیط زیست تهیه کردیم که با تمرکز بر پایش تالاب ها و سواحل فعالیت می کند و قادر است تمام تعارضات را پایش و در اختیار سازمان محیط زیست قرار دهد. 
به گفته وی این سامانه هر ١۶ روز گزارش های جمع شده را به سازمان حفاظت محیط زیست ارسال می کند. 
وی اضافه کرد: همچنین سامانه هوش مصنوعی را نیز به عنوان سومین محصول تهیه و در اختیار سازمان حفاظت محیط زیست قرار دادیم که قادر است هر مداخله ای که با روش های معمولی قادر به تشخیص نیست را تشخیص دهد.
وی افزود: مثلاً با این روش توانستیم کشت خشخاش در کرمانشاه و کردستان را مشخص کنیم و در اختیار نیروی انتظامی قرار دهیم.

کلید واژه :

پهپاد زیست محیطی

،

پهپاد

ثبت نظرات
captcha