کد خبر : ۳۴۶۱۱۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

پیشرفت چین در مهار کرونا یا کووید۱۹

سازمان بهداشت جهانی روز یکشنبه اعلام کرد که مهار ویروس کرونا در چین با موفقیت های بیشتری توأم شده و این اتفاق، بسیار خرسند کننده است.

پیشرفت چین در مهار کرونا یا کووید۱۹

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، و به گزارش تلویزیون مرکزی چین، شماری از کارشناسان این سازمان از کشورهای مختلف وارد چین شده اند تا با پزشکان و محققان چینی، راهکارهای کنترل کامل ویروس و نحوه سرایت سریع آن به دیگران را بررسی کنند.

این سازمان از اینکه چین موفق شده شمار مبتلایان را بتدریج کاهش داده و بیماری را در استان هوبی، کانون شیوع آن در مرکز چین مهار کند، ابراز خرسندی کرده است.

روز یکشنبه اعلام شد که روز گذشته، تنها ۲۰۰۹ نفر به این ویروس در چین مبتلا شده اند که به مراتب از ۲۴۲۰ نفر یک روز ماقبل آن کمتر است. در روز گذشته ۱۴۲ نفر دیگر هم فوت کرده اند که ۱۳۹ نفر از آنها در کانون شیوع بیماری بوده اند.

از میان مبتلایان جدید، تعداد یکهزار و ۸۴۳ نفر آنان از استان هوبی هستند که یکهزار و ۵۴۸ نفر آنها در شهر ووهان مرکز این استان ساکنند. در پکن در یک روز گذشته فقط ۳ نفر به کرونا مبتلا شده اند.

کمیسیون بهداشت ملی چین می گوید که شمار مبتلایان در چین به ۶۸ هزار و ۵۰۰ نفر و در سطح جهان به ۶۹ هزار و ۱۹۵ نفر رسیده و یکهزار و ۶۶۹ نفر فوت کرده اند.

آمار بسیار مثبتی نیز این کمیسیون در مورد درمان شدگان اعلام کرده و شمار آنها را ۹ هزار و ۴۶۵ نفر عنوان نموده است که موفقیت در معالجه سریعتر بیماران را نشان می دهد.

در حدود ۱۰ روز گذشته فقط ۲ هزار نفر مبتلا به ویروس در چین درمان شده بودند اما در سه روز گذشته روزانه بین ۷۰۰ تا ۱۰۰۰ نفر بر شمار معالجه شدگان افزوده شده است.

کلید واژه :

دولت چین

،

شیوع کرونا

،

ویروس کرونا

،

شیوع ویروس کرونا

،

کرونا

،

چین

،

مهار کرونا

،

مهار کووید۱۹

ثبت نظرات
captcha