کد خبر : ۳۴۶۱۰۷
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

وزارت بهداشت پاسخگوی تعلل در اجرای پرونده الکترونیک سلامت باشد

عضو کمیسیون بهداشت مجلس، گفت: پرونده الکترونیک سلامت باید تا پایان سال دوم برنامه ششم اجرا می شد و وزارت بهداشت باید پاسخگوی تعلل در اجرای آن باشد.

وزارت بهداشت پاسخگوی تعلل در اجرای پرونده الکترونیک سلامت باشد

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، حیدر علی عابدی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، اظهارات مسئولان وزارت بهداشت مبنی بر اینکه دفترچه های بیمه درمانی سال 1400 حذف می شود را فرار رو به جلو دانست و گفت: وزارت بهداشت باید پرونده الکترونیک سلامت را تا پایان سال دوم برنامه ششم اجرا و نسبت به حذف دفترچه های کاغذی اقدام می کرد.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه وزارت بهداشت باید پاسخگوی تاخیر در اجرای پرونده الکترونیک و حذف دفترچه های کاغذی باشد، افزود: زمان اعلام شده برای حذف دفترچه های کاغذی از سوی وزارت بهداشت بسیار دیر و در واقع وعده سرخرمن است و با اعلام زمان حذف و فرار رو به جلو می خواهند از زیر بار مسئولیت شانه خالی کنند.

وی با اشاره به فواید پرونده الکترونیک سلامت، گفت: الکترونیک کردن دفترچه های درمان، در دسترس بودن اطلاعات بیمار، تسریع در رسیدگی به امور بیماران، صرفه جویی در مصرف کاغذ و محیط زیست و سوء استفاده های احتمالی در حوزه دارو را به دنبال خواهد داشت.

نماینده مردم اصفهان در مجلس افزود: مهمترین فایده پرونده الکترونیک سلامت مدیریت هزینه ها و سطح بندی خدمات است؛ در حال حاضر برخی با استفاده از دفترچه و مهر تقلبی داروهای گران قیمت را از داروخانه ها دریافت و در بازارهایی مانند ناصرخسرو می فروشند و با حذف دفترچه درمان های درمان از چنین سوء استفاده هایی جلوگیری می شود.

عابدی یادآور شد: همچنین با الکترونیک کردن دفترچه های درمان بیمار نمی تواند همزمان به چندین پزشک مراجعه کند و پزشک عمومی باید بیمار را به پزشک متخصص ارجاع دهد البته اگر بیمار به طور مستقیم خواست به پزشک متخصص مراجعه کند باید هزینه اش را خود بپردازد و از بیت المال پرداخت نمی شود که در نهایت موجب مدیریت هزینه ها می شود.

بیشتر بخوانید:

علت اصلی تاخیر در اجرای پرونده الکترونیک سلامت چیست؟

این نماینده مردم در مجلس دهم، افزود: در واقع جلوگیری از صدور دفترچه های تقلبی و فروش داروهای گران قیمت در بازار سیاه، مدیریت هزینه ها برای بیمه ها، قرار گرفتن بیمار در سیستم ارجاع و برچیده شدن و صف های طولانی و لیست های انتظار از جمله فواید و مزایای اجرای پرونده الکترونیک است./

پایان پیام

کلید واژه :

پرونده الکترونیک سلامت

،

پرونده سلامت

ثبت نظرات
captcha